Нові штрафи водіям

передбачають зміни до правил дорожнього руху

Надто дорогим задоволенням стає сьогодні утримання та експлуатація автомашини. Про ціну самого транспортного засобу говорити не будемо. Воно й так зрозуміло. Непомірно високою, у порівнянні з рівнем заробітної плати та мізерними пенсіями громадян, виглядає вартість запчастин і ремонтних послуг у разі їх виникнення, пального. А тут ще й законотворці не сидять склавши руки. Складається враження, що окремі народні обранці навіть саме життя споглядають лише крізь призму застосування все нових і нових штрафів.

Про що саме йде мова, запитають солонянці? Вступив в дію закон №1231-IX, яким працівникам поліції надали більше прав під час зупинки автомобіля, а для водіїв встановлено нові жорсткі обов’язки. Так, внесено зміни до Закону «Про дорожній рух» (ст.16, ст.18) згідно з якими, у випадку подання сигналу про зупинку автомобіля, водій тепер зобов’язаний:

зупинити транспортний засіб;

пред’явити документи на право керування;

надати можливість поліцейському прочитати та зафіксувати інформацію з цих документів;

тримати руки в полі зору поліцейського;

не виходити з транспортного засобу без дозволу поліцейського;

вийти з транспортного засобу за вказівкою працівника поліції;

виконувати всі законні вимоги поліцейського.

Право вимагати це додатково закріплене в статті 32 Закону України «Про Національну поліцію». У разі невиконання вимог працівники поліції можуть застосувати ст.185 КУпАП. Саме ця норма дозволяє їм складати протоколи про адміністративне правопорушення за злісну непокору законним вимогам працівника поліції. А згідно зі статтею 198 КУпАП «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов’язків» передбачено штраф від 136 до 255 гривень, або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Є й інші види покарання – виправні роботи на строк від одного до двох місяців, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.


Отже, з введенням в дію даного закону, замість полегшення, фактично водіям встановили додаткові обов’язки. Вийшло, що поліція отримала нові права, водії ж – нову жорстку відповідальність!

Тепер розглянемо інший закон за №2695. Він передбачає зміни, які стосуються адміністративних санкцій за порушення правил дорожнього руху. Найневинніший пункт – керування транспортним засобом без непристебнутого ременя безпеки або мотошолому. Чим це може загрожувати іншим учасникам дорожнього руху, пішоходам, людям, які прогулюються тротуарами або відпочивають в кафе за чашкою кави – незрозуміло. Просто особиста безпека водія. Але тепер вона каратиметься штрафом 510 гривень.

Саме таку суму доведеться заплатити і за порушення правил проїзду перехресть, зупинок, на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз’їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або поворотниками, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху телефоном.

Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 кілометрів, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки, правил перевезення вантажів, буксирування, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги в русі пішоходам, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками тепер обійдеться штрафом у розмірі 340 гривень. Але коли, приміром, швидкість руху перевищить допустиму на 50 кілометрів – штраф зросте вже до 3400 гривень.

Солонянцям з цього приводу, швидше за все, не варто хвилюватися. На наших дорогах просто швидко й не поженеш. Якщо, приміром, на ділянці за маршрутом с.Тритузне-с.Круте-с.Письмичеве-с.Безбородькове-с.Святовасилівка натиснути на газ – можна взагалі без колес залишитися. Тут їздити можна хіба що… пішки.

І дуже сумнівно, щоб дідусь на старенькому «Москвичі» або «Запорожці» розігнався до забороненої швидкості. А ось юному мажору на «Lexus» такі застереження ніколи не стануть на перешкоді. За нього штраф легко заплатять заможні батьки.

Ну а найбільші штрафи у нових правилах передбачено за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів – 17 тисяч гривень з позбавленням права керування. Сюди належить і передача керування транспортним засобом такій особі, відмова від проходження огляду. За повторне порушення штраф подвоюється вже до 34 тисяч гривень з позбавленням права керування на строк три роки з оплатним вилученням транспортного засобу.

Встановлено кримінальну відповідальність за ст.286-1 Кримінального Кодексу України за вчинення ДТП з потерпілими у стані алкогольного сп’яніння та умови відбуття покарання за вчинення такого кримінального правопорушення (прибирають більшість можливостей уникнення та пом’якшення покарання).

Підвищено штраф за ст.127 КУпАП для пішоходів – 255, велосипедистів, водіїв гужового транспорту і погоничів тварин – 340 гривень. У випадку вчинення ними порушень в стані сп’яніння – 680, а у випадку створення аварійної ситуації – 850 гривень.

Як бачимо, законотворці потурбувалися про всі категорії своїх громадян. Тепер не те що водієві з автомашиною, пішоходу на вулиці стає з’являтися небезпечно. Відволікся на хвилину – можеш стати суб’єктом штрафу.

Микола ТКАЧУК, відповідальний редактор,

член НСЖУ

20 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі