ОБЕРЕЖНО: СКАЗ!

1 вересня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Солонянській райдержадміністрації з питання вжиття невідкладних заходів щодо профілактики сказу на території району.

На виконання розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 28 серпня 2020 року № ВН-8818/04.3-20 на території Дніпропетровської області протягом вересня-листопада планується проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Розповсюдження приманок з вакциною буде здійснюватися шляхом розкидання з літаків над лісовими та польовими угіддями, в т.ч. і в Солонянському районі. Всього планується обробити 119 893,2 га.

Розповсюдження вакцини буде здійснюватися за таким принципом:

- обробляється весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів, із врахуванням ареалу проживання лисиць;

- принади розкладаються рівномірно в межах визначеної території.

Приманка має вигляд брикетів сірувато-коричневого кольору, невеликого розміру із запахом м’ясо-кісткового борошна. Всередині приманки є полімерна капсула з вакциною, після поїдання якої у диких тварин формується імунітет проти сказу. Вакцина безпечна, але брати брикети в руки не варто з наступних причин:

по-перше, щоб не заразитися кишковими інфекціями, оскільки брикет піднятий з землі;

по-друге, приманку, яка мала контакт з руками, перестають поїдати дикі тварини.

Якщо людина все-таки візьме до рук приманку, то потім обов’язково повинна добре вимити руки з милом.

Довідкова інформація: сказ – це особливо небезпечна вірусна хвороба, спільна для тварин та людей. Збудником захворювання є вірус, який вибірково уражає нервову систему.

Джерелом збудника в довкіллі є дикі тварини, головним чином сімейства собачих – вовки, лисиці, шакали, а також кажани. В останні роки у розповсюдженні захворювання зростає роль домашніх тварин (собаки, коти), а також сільськогосподарських і безпритульних тварин. Передача інфекції від тварини до тварини і від тварини до людини відбувається при укусі через свіжі рани, а в окремих випадках і при ослиненні ушкодженої шкіри або слизової оболонки. Зі слиною вірус проникає в рану. Розмноження та накопичення вірусу відбувається головним чином у спинному та головному мозку.

Найбільш небезпечними є укуси в голову, обличчя, шию, верхні кінцівки. Період від зараження до перших проявів хвороби триває від 10 днів до 1 року. За звичай, 3-6 тижнів і залежить від розміру травми, дози збудника, місця укусу (чим ближче до голови, тим коротший цей термін).

Епідемічна ситуація зі сказу в країні залишається нестійкою. Щороку реєструються поодинокі випадки захворювань серед людей, оскільки вся територія країни є неблагополучною щодо сказу.

Основою у профілактиці сказу собак, котів, сільськогосподарських тварин, що утримуються приватними господарями, є обов’язкове проведення вакцинації проти сказу у закладах ветеринарної медицини.

Найдієвішим профілактичним заходом проти сказу у дикій природі є пероральна імунізація.

Вакцина для щеплень є безкоштовною! Не нехтуйте здоров’ям ваших тварин та власною безпекою!

За консультаціями та проведенням щеплень проти сказу просимо звертатися до Солонянської районної Державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: смт.Солоне, вул.Терентьєва, 7; тел.: 097 88 37

Солонянське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області5 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі