• Olena Reynat

ОДИН НА ОДИН З ПОЛЕМ

На часі – косовиця хлібів. Відповідальна пора і для великих сільгосппідприємств, і невеличких фермерських. А як почувають себе землероби-одноосібники? До одного з таких в Солоному і завітали в гості.

Сонце в зеніті, але Михайла Пантелійовича Бондаря застали вдома.

- Саме комбайн переобладнуємо. Доведеться закінчувати збирання озимої пшениці старим, роздільним способом. По іншому бур’яни просто не дають зробити, - інформує досвідчений агроном.


Повели мову про особливість нинішніх жнив, економічність подібного методу косовиці. Це ж і витрати часу, і пального.

- Що поробиш, такий вже рік видався для хлібороба, - веде далі розмову спеціаліст. – Треба проявляти винахідливість, шукати нестандартні шляхи вирішення проблеми. Одне знаю: в степу зерно не повинно залишитися.


Сім’я Бондарів серйозно підготувалася до нинішніх жнив. На старенькому зернозбиральному комбайні «Дон-1500» замінили двигун, провели інший якісний ремонт. Роботою агрегату, та й іншими оперативними питаннями, опікується син Михайло. Ну а сам Пантелійович міркує про перспективу.

Виникла невеличка пауза на косовиці – приділяє увагу очищенню врожаю. На подвір’ї - своєрідний тік. У його основі – асфальтне покриття, поліетиленова плівка. Хай і старенький агрегат, але тим не менш добре очищає зерно.

Пригадує М.П.Бондар часи, коли працював керуючим виробничим відділком Солонянської птахофабрики в с.Гончарка. Зумів підняти на найвищий рівень обробіток ґрунту. І це стало приводом для проведення обласного семінару по організації комплексу польових робіт. Від колишнього секретаря райкому Я.І.Похиленка отримав тоді подяку.


Радіє Михайло Пантелійович, що зараз ніхто не нав’язує структуру посівних площ. А колись все було по іншому. Горох просто нічим було підбирати, але сій. Знайшов вихід: зерносуміш. По ячменю горох добре розвивався, дав непоганий врожай. А потім на току відокремили обидві культури. Вийшов гарний результат.

Михайло Пантелійович був одним з прихильників запровадження на Солонянщини нового сорту озимої пшениці «Одеська-51» з високим вмістом клейковини замість фуражної «Дніпровська-521». І про це добре пам’ятають насіннєводи колишнього району.

Чи будуть успішними цьогорічні жнива? Хотілося б вірити у їхнє таке закінчення. Цього оптимістичного настрою ніколи не втрачає солонянський аграрій М.П.Бондар.

Микола ТКАЧУК, журналіст

34 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі