Оздоровче літо у Промінській школі

Карантин, пов’язаний із загрозою розповсюдження коронавірусу COVID-19, суттєво вплинув на організацію виховного процесу в школі. Ось і навчальний рік довелося закінчити дистанційно. Тепер надійшли рекомендації з відділу освіти Святовасилівської ОТГ утриматися від облаштування традиційного пришкільного табору відпочинку для дітей. Він у нас працював раніше кожного року.

Ще перед самим початком карантину провели в школі навчання на випадок непередбачуваних ситуацій. До речі, найкраще з цим завдання впоралася вчитель початкових класів Пащенко Надія Дмитрівна. Вчасно вивела дітей з класної кімнати, мала для них засоби індивідуального захисту, журнал. Все згідно вимог.

Одночасно пояснили школярам правила їхньої поведінки під час наступних літніх канікул. Вчителі і з батьками мали предметну розмову. Головна тема – не кинути дітей напризволяще, без догляду. Вже тоді передбачали, що нинішнє оздоровче літо може пройти за дуже незвичним сценарієм.

Літо розпочалося. Спостерігаємо, як діти скучили один за одним, буквально тягнуться до спілкування. І воно проходить найчастіше поблизу школи. Тут облаштовані спортивні майданчики, на яких можна зайнятися веселими рухливими іграми. А нещодавно, завдяки турботі Святовасилівської сільської ради, встановили бесідку та інше обладнання для вихованців дитячого садка. Зокрема, гірку, карусель. Тепер тут місце традиційної зустрічі однокласників.

Школярі вміють дружити, розповідають один одному цікаві історії. Приносять з дому стиглі черешні, зелений горох з городу і пригощають друзів. Таке їм дуже подобається.

Разом очікують череду з паші, щоб пригнати корову додому і допомогти при цьому батькам у поранні з худобою. А коли сонце в зеніті, спека стоїть над селом, разом рухаються до ставка, щоб освіжитися і знову ж таки організувати рухливі ігри на воді.

Треба сказати, школярі дуже вигадливі в організації свого дозвілля. Інколи таку біганину влаштують босоніж по літній траві, що аж око милує це заняття. Так що карантин тут не став на заваді.

Канікули – завжди радість для дітлахів. І особливий настрій мають сьогодні кращі учні школи, які добросовісно працювали над різними науками упродовж всього навчального року. Відмінниками навчання стали учні 2 класу Колесник Юрій та Слісаренко Ріма, третьокласник Акопян Максим, учениця 4 класу Іщенко Арина, шестикласниця Писарчук Вероніка. Для них виписані Похвальні грамоти, які буде вручено під час урочистої лінійки, присвяченої початку нового навчального року.

Думається, що канікули в наших сільських школярів пройдуть весело і цікаво. А там знову покличе дзвінок до занять.

Леонід БІЛОУС,

директор Промінської НСШ


8 переглядів0 коментарів