• Olena Reynat

Ой на Івана, та й на Купала…

Гучно й креативно святкували цього року Купала в селі Василівка Солонянської територіальної громади. Організаторами дійства стала місцева селищна рада. Інсталяція «Купала Fest», карта з локацією фестивалю, дитячі розважальні зони, частування стравами, виставки творчих робіт народних майстрів, Купальське вогнище, розваги на будь-який смак – ось головні моменти цього свята, яке так подобається селянам.

Відкрив фестиваль голова Солонянської селищної ради Михайло Копейко, який привітав усіх присутніх та побажав гарного відпочинку.


Окремої уваги заслуговує концертна програма заходу, яка поєднувала в собі пісні, танці, гімнастичні та пісенно-хореографічні композиції, сольний виступ саксофоніста та різних вокальних ансамблів. Дуже тішить, що сьогодні є активною і небайдужою до життя громади молодь, яка вражає своїми талантами, креативністю. Дуже цікавими і справді крутими виглядали виступи від Молодіжної ради Солонянської селищної територіальної громади та захопливі хореографічні композиції від колективів «ЕПАТАЖ» і «ВЕСЕЛКА».

Неймовірні за красою вінки, які представили дівчата в конкурсі на «Кращий купальський вінок», були настільки яскравими і різноманітними, що журі доклало великих зусиль, аби визначитися з трьома найкращими. Переможців було нагороджено грамотами та подарунками.


Слід сказати, що всіх учасників фестивалю привітали солодощами, а найкреативніших відзначили ще й подарунками.

Цікава та весела циркова програми, яку подарували спонсори заходу, вразила всіх присутніх запальними номерами.

По закінченні концертної програми всі бажаючі долучилися до хороводу навколо Купальського вогнища, а потім продовжили святкування на запальній дискотеці!

Не менш цікаво пройшло свято і в Аполлонівці. Жителі села знову зібралися разом не тільки, щоб повеселитися, а й дізнатися багато чого нового про народні традиції, які своїм корінням сягають

глибокого минулого. Організували і провели захід на березі річки Мокра Сура активісти та працівники Аполлонівського клубу-філії Солонянського центру культури і дозвілля Солонянської селищної ради на чолі з керівником Олесею Танцюрою.

Присутніх тепло привітав староста села Віктор Сліпченко.

Діти і дорослі із задоволенням водили хороводи. Вчилися плести із трави та квітів вінки, ляльки, коники. Вони взяли участь в конкурсі на кращий купальський вінок. Допомагали створити святкову, загадкову атмосферу свята Водяник (Безпятий Данило) та Русалки (Задернюк Таміла, Синиця Ярослава, Лобач Юлія, Коптева Анастасія), а також чарівна ведуча Петуйкіна Валерія.

Закінчилося свято обрядом ворожіння на вінок та стрибанням через вогнище. Учасники дійства сподіваються, що подібне знайомство з давніми народними обрядами стане традиційним в Аполлонівському старостинському окрузі.


Відвідувати заходи, у які організатори вкладають серце і душу, завжди надзвичайно приємно. Ось і в Микільському-на-Дніпрі свято Купала було щирим, по-родинному теплим і затишним. Можливо тому, що його організацію взяли на свої плечі дві чарівні дівчини – староста Микільського старостинського округу Наталія Пекарська-Дорожко та спеціаліст Ірина Юркова. Готувалися до свята місяць, самотужки наводили лад на території пляжу. Шукали спонсорів округу, яким громада вдячна за допомогу і підтримку.

Участь у заході взяли народні колективи: «Співаночка» (Оріхівський БК, керівник Володимир Дамаскін), «Наддніпряночка» (Микільський БК, керівник Сергій Чернов). Чарівним був виступ Сенюк Марії, яка виконала пісню про Івана у супроводі Оріхівських Мавок-красунь. Також активними були й маленькі мешканці округу та учні Микільської-на-Дніпрі школи. Кружляли хороводи, танцювали, брали участь у конкурсах.

Звучали пісні діточок Богдана і Назара Константиновичів з гуртка Леоніда Неліпи. Найсмачнішу юшку для усієї громади зварила Дика Тетяна. Не втримався від слів подяки та вітання для усіх присутніх і колишній Микільський сільський голова Сідович Володимир Володимирович, подарував запальну пісню про друзів у власному виконанні.

Присутні та гості дякували всім, хто брав участь у проведенні та організації свята. Вечір був по-справжньому чарівним, кайфовим, драйвовим, цікавим як для дорослих, так і малечі.


Сил і терпіння всім, хто віддає свій час, сили, серце і душу служінню людям, хто проводить такі заходи та згуртовує громаду. Це була загальна думка учасників дійства.


66 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі