• Olena Reynat

Оновлення карантинних правил

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив зміни до постанови №1236, якими оновлено карантинні правила та запроваджено жовті й зелені COVID-сертифікати. Чинності нові норми набули 20 вересня.

Про що йдеться? Передбачається, що тепер COVID-сертифікат матиме дві опції: «жовтий» або «зелений» та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування або одужання від COVID-19. Так званий «жовтий» сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» - про повний курс.

У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки, вимоги до роботи закладів освіти будуть спрощені. Школи працюватимуть за умови наявності не менше 80% працівників із «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами. Такі норми раніше анонсувало МОЗ.

Обмеження жовтого рівня не будуть застосовуватися, якщо щонайменше 80% працівників закладів освіти матимуть «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікат.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть, лише якщо 100% працівників матимуть «зелені» COVID-сертифікати. Вони матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.


Як працюватиме бізнес? Нагадаємо, що з 17 червня 2021 року на території України встановлено і діє «зелений» рівень епідемічної небезпеки. У ньому, зокрема, заборонено проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів, у тому числі в розважальних закладах, нічних клубах, закладах громадського хар