• Olena Reynat

Оновлення карантинних правил

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив зміни до постанови №1236, якими оновлено карантинні правила та запроваджено жовті й зелені COVID-сертифікати. Чинності нові норми набули 20 вересня.

Про що йдеться? Передбачається, що тепер COVID-сертифікат матиме дві опції: «жовтий» або «зелений» та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування або одужання від COVID-19. Так званий «жовтий» сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» - про повний курс.

У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки, вимоги до роботи закладів освіти будуть спрощені. Школи працюватимуть за умови наявності не менше 80% працівників із «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами. Такі норми раніше анонсувало МОЗ.

Обмеження жовтого рівня не будуть застосовуватися, якщо щонайменше 80% працівників закладів освіти матимуть «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікат.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть, лише якщо 100% працівників матимуть «зелені» COVID-сертифікати. Вони матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.


Як працюватиме бізнес? Нагадаємо, що з 17 червня 2021 року на території України встановлено і діє «зелений» рівень епідемічної небезпеки. У ньому, зокрема, заборонено проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів, у тому числі в розважальних закладах, нічних клубах, закладах громадського харчування, без одягнутих усіма учасниками та організаторами заходу засобів індивідуального захисту. Зокрема, захисних масок або респіраторів, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Відповідною постановою уточнено, що ці обмеження не застосовуються за умови наявності в усіх учасників та організаторів заходу документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, негативного результату тестування на COVID-19.

У разі встановлення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки заборонено масові заходи за участю більше 1 особи на 4 кв. метри площі будівлі або території, наповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць, спортзалів і фітнес-центрів більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів.

На території регіонів, на яких буде установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, під заборону потрапить робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на винос, ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо, непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів, фітнес-центрів, закладів освіти, закладів, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі тощо) та ін. Проте ці обмеження не будуть застосовуватися у разі наявності у всього персоналу та всіх відвідувачів закладів чи заходів, крім осіб до 18 років, зелених COVID-сертифікатів.

А чи можна вакцинувати людину від COVID-19 примусово? В статті 10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» зазначено, що кожен громадянин мусить піклуватися про своє здоров’я і здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян, проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення. А в статті 43 вищевказаного закону йдеться про те, що пацієнт мусить дати згоду на будь-яку медичну допомогу, зокрема й на щеплення.

Отже, вакцинуватися чи ні вирішує сам пацієнт, адже це його право, а не обов’язок. Але варто пам’ятати, що в питанні вакцинування фігурують не лише права однієї людини, а й інтереси суспільства та держави зокрема.

Єдиним справжнім протипоказанням до щеплення від COVID-19 наразі є серйозна алергічна реакція на першу дозу вакцини. Наприклад, анафілактичний шок. Також не варто робити щеплення за температури тіла вище 38 градусів С.

Наостанок про інформацію, де саме можна жителям Солонянщини пройти вакцинацію. Її проводить КНП «Солонянська багатопрофільна лікарня. На базі поліклінічного відділення працює пункт вакцинації проти COVID-19. Його регламент: робочі дні з 9-00 до 15-00, вихідні дні (субота, неділя) та святкові дні з 9-00 до 18-00.

Щеплення проводять медичні працівники установи, які пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати.

Вакцинація проводиться безкоштовно. За бажанням видається довідка після першої дози вакцини та сертифікат відповідності – після другої. Сертифікати відповідають міжнародним стандартам.

Всі питання щодо вакцинації за телефонами: (098) 444 19 68 – реєстратура, (067) 633 88 51, (095) 134 43 74 – відповідальний лікар-інфекціоніст Сомко В’ячеслав Олексійович, (068) 472 56 07 – медичний директор Шостаковський Сергій Миколайович.

7 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі