• Olena Reynat

ОПЕРАЦІЯ «ДОВКІЛЛЯ»

Пізньою, дощовою і прохолодною видалася цьогорічна весна. Але такі обставини не стали перешкодою для дбайливих господарів Солонянщини, які по всій її території намагалися навести порядок після зимових місяців. Свої турботи вважають весняною операцією з короткою назвою «Довкілля». Бо поралися не лише на власних городах, а й на прилеглих територіях, вулицях, різних громадських місцях.

З любов’ю

до Широкого


І жителів села, і його гостей зустрічає красивий пілон, який символізує любов до своєї маленької батьківщини. А поблизу – паркова зона, квітникові клумби, які навесні впорядкували односельчани. Зі своїм власним часом не рахувалися, виходили і на суботники, і після закінчення робочого дня. Ось чому прилегла територія має дуже привабливий вигляд.


Неподалік встановлено і дитячий ігровий майданчик, на якому молоді сім’ї Широкого можуть розважити своїх малюків. І це подобається людям.

Перевага віддана

дорогам

Справжнім бум з ремонту доріг спостерігається нинішнього року на території Привільнянського старостинського округу, інформує депутат місцевої громади Юрій Сміюха. Що вдалося зробити?


У с.Привільне полагоджено дорожнє покриття вулиць Осипенка, Миру, Широкого, Пушкіна, Шевченка, частково Центральної і Чечеловки, с.Микільке – Чкалова та Центральна. Відремонтовано вулиці Центральні в селах Новотернуватка і Трудолюбівка. А ще ж залатані вибоїни між цими селами.

В цьому вбачається конкретна участь керівників ТОВ «Гайдамацьке» Олександра та Дмитра Коржа, директора ПП «МАГ» Анатолія Андрусішина, сільського старости Наталії Недайводи.


Названо й імена активістів толоки. Серед таких Чепіга Юрій Іванович з синами Олександром і Юрієм, Андрусішин Вадим, Дем’янчук Василь, Олег, Дмитро і Богдан Недайводи, Мовчан Олег, Лаврик Олександр, Демидов Володимир, Шевченко Іван, Гаврилюк Олександр, Садовніченко Сергій, Бондар Юрій, Пилипенко Едуард, Сидельников Олександр, Акгенч Ілля, Заграбчук Віктор, Баралей Володимир та Ігор, Бойко Леонід і багато інших.

І в Малинівці

порядок

Громадський активіст села Надія Нечерда повідомляє про вирубку аварійних дерев і кущів на місцевій території. Цим займалися Кравчук Алла, Куктенко Денис, Тригуб Григорій, Нечерда Василь, Безпалий Віктор, Нечерда Віктор, Плотник Григорій, Шеремет Василь, Плотников Данило, а також трактористи Горбенко Микола, Проценко Григорій, Борщ Олег.

Хороші вісті

звідусіль

Зусиллями мешканців Кам’янського старостинського округу було приведено в належний санітарно-екологічний стан вулиці, клумби та газони, впорядковано сміттєзвалище.

А ось жителі Військового впорядкували місцеве кладовище. На ці роботи виходили навіть цілими сім’ями.


В Надіївці дорослі змайстрували для своїх дітей зону відпочинку з ігровим майданчиком. Тепер є де малечі проводити своє дозвілля. А ще активістами прибрано територію навколо сільського клубу.

Директор ТОВ «Акватехпром» Юрій Гриб разом із заступниками Солонянського селищного голови Штогріним Едвардом та Оберемком Володимиром відвідали Військовий та Микілький старостинські округи. В ході зустрічей із місцевими старостами Олександрою Сорокіною та Наталією Пекарською-Дорожко розробили план вивезення сміття та твердих побутових відходів.

Погарнішав

парк «Вербки»

А ось ще радісна новина. Наведено порядок біля своєрідної візитівки села Привільне – містка через річку Суру. А ще впорядковано місцевий парк «Вербки».


Серед активістів толоки – Сирош Любов, Шевченко Тамара, Паламарчук Любов, Смолій Тетяна, Коваленко Ірина, Бобилєва Дарина, Бекян Наталія, Бекян Віталій, Шевченко Аліна, Скрипка Вадим, Кучерак Ігор, Сергійчук Дмитро Орестович. А ще ж були юні помічники Качан Кирило, Поліщук Аня, Каряка Віка, Тимур і Олег Бобильові. Діти змалку долучаються до наведення порядку. І це гарний приклад.

Лелеці зупинка

сподобалася

Очікувати попутний автобус, потерпаючи від сильного вітру, дощу чи снігу, або стоячи під палючим сонцем, виглядає не зовсім комфортно. Щоб такого не було – в селі Малозахариному за кошти місцевого бюджету встановили павільйон автобусної зупинки. Коли проводилися необхідні роботи, несподівано прилетіла лелека. Ніби на розглядини. Односельчани кажуть: це добрий знак.


Без перебільшення можна вважати, що лелека є одним із символів-оберегів для українців. А приліт цих птахів, гніздівля у селі обіцяє радість і приємні новини людям.

Обрізка дерев

Зелені насадження завжди прикрашають ландшафт наших населених пунктів. Але можуть таїти в собі і загрозу здоров’ю, або й життю людей. Це коли стають аварійно небезпечними.


Навесні в Солоному, за допомогою вишки, проведено видалення старого дерева поблизу багатоповерхівки на вулиці Миру, 14. Також аварійними виявилися три тополі. І їх вчасно спиляли, аби не створювали небезпеку для людей під час буревіїв.

Уздовж

дороги – квіти

Їх намальовано на бетонних плитах дорожніх відбійників (територія Привільнянського старостинського округу). Нібито й проста справа. Але ж як гарно!

Заслуга місцевих художників, які хочуть бачити навколо себе лише прекрасне – очевидна. А ще вони отримають подяку від учасників дорожнього руху. Красивий ландшафт за вікном авто – гарний настрій і успішна дорога.

До Європи …

з козою?

Навесні господарям стає значно легше утримувати худобу. Навколо стільки молодої зелені. Але дехто поводить себе дуже незрозуміло. Як, наприклад, власники двох кіз, припнутих на газоні поблизу базару в селищі Солоному. Одну прив’язали до каштану, іншу – до урни зі сміттям. Невже для випасу не знайшлося іншого місця?


Перехожі коментують ситуацію: «Треба кіз відв’язати, вони й самі знайдуть собі кращу траву». Інші доповнюють: «А ланцюги здати у металобрухт».

Сьогодні українці мріють про євроінтеграцію. Але з подібною культурою…

6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі