«ОРЛЬОНОК» ЧЕКАЄ ДРУЗІВ


Пригадуються слова головної героїні відомої радянської кінострічки, яка на запитання «Чи відпочивали ви у Сочі?» відповіла: «Гадаю, що в Сочі хоча б раз у житті відпочивала кожна людина». Ймовірно, щось подібне можна було б почути і від мешканців району, запитавши чи відпочивали вони в «Орльонку»? Напевно, відсотків 70-80 відповіли б «так». Найімовірніше, таку ствердну відповідь ми б почули від людей різного віку. Воно і не дивно, адже наш «Орльонок» відкриває свої літні відпочинкові двері для юних мешканців Солонянщини ось уже понад півстоліття. А це, лишень задуматись, понад два покоління! Старезні верби, що ростуть на «піонерському плацу» «Орльонка» зафіксували на своїй корі спогад про тих, хто нині, можливо, вже й сивочолий, але юність зустрічав саме тут – на узбережжі Азовського моря. Є там саморобні «графіті» й автора цих рядків з позначкою «літо-2007». Кожному хочеться залишити слід в історії...

Цьогорічне літо хоч і не стало виключенням для «Орльонка» (адже він так само чекає гостей, як і 50 років до того), однак коронавірусна пошесть, яка нависла над планетою, не могла оминути і районну здравницю, внісши свої корективи у графік роботи табору. Чи не вперше за багато десятиліть «Орльонок» не відкрив свої двері у перших числах червня. Санітарно-курортні заклади, згідно із постановою кабміну, можуть розпочати свою роботу лише з 10 червня.

Звісно, корективів зазнають і умови побутування юних відпочивальників, бо за дотриманням санітарно-карантинних норм у таборі слідкуватимуть спеціалісти. Обмеження хоч і послабили, але не відмінили, тому цього року в першу чергу потурбувалися про придбання дезінфекційних та індивідуально-захисних засобів. На ці потреби Солонянська районна рада виділила 55 тис. грн. А вцілому, згідно районної програми, для підтримки табору та забезпечення умов комфортного відпочинку для дітей було виділено 225,282 тис.грн, з яких 93,267 тис. грн – це кошти районного бюджету, 82,228 тис. грн – Солонянської ОТГ, 25,006 тис.грн – Святовасилівської та 24,781 тис.грн – Новопокровської громад. Також цьогоріч спільними зусиллями бюджетів районного та об’єднаних громад виділено близько 770 тис. грн для оздоровлення дітей пільгових категорій та дітей родин учасників ООС (АТО).

Загалом цьогоріч вартість однієї путівки на відпочинок в «Орльонку» коштуватиме 7350 грн, що на 840 грн дорожче, ніж минулого року. Однак, це одна з найнижчих цін серед дитячих таборів Арабатської стрілки. До прикладу, у сусідньому таборі «Альбатрос» вартість відпочинку становить майже 7000 грн за 17 днів, а у нашому таборі, як відомо, зміна триває 21 день.

Звісно ж, в останні рокипосильну допомогу табору надавали солонянські аграрії, серед яких СТОВ «Гайдамацьке» та ТОВ «АгроІнтвест» (директор Д.Корж), СТОВ «Вікторія» (С.Булкін), ТОВ «Агрополімердеталь» (В.Кравченко), СТОВ «Колос» (О.Бєлих), ПАФ «Січ» (С.Яремко), СФГ «Сонячне» (Ю.Кобяков), СФГ «Індафі» (Є.Гура) та багато інших.

Вже зовсім скоро старі верби «Орльонка» та його затишні стіни почують дитячий сміх. 30 червня до табору має заїхати перша зміна. Дітей цього літа супроводжуватимуть досвідчені вихователі – Ю.Гандрабурова (І зміна), І Грекова (ІІ зміна), Н.Козлова (ІІІ зміна). А нам лише залишається побажати майбутнім відпочивальникам теплого моря та бронзової засмаги, а «Орльонку» - ще до ста років приймати та тішити гостей.91 перегляд0 коментарів