ПАМ’ЯТІ ПОЧЕСНОГОГРОМАДЯНИНА СОЛОНЯНЩИНИ

Одного теплого літнього дня далекого 1982 року перехожі селища Солоне звернули увагу на статного, гарного чоловіка у діловому костюмі, який їм був незнайомий. Він повільно крокував центральною вулицею райцентру, уважно розглядаючи кожну будівлю, кожен куточок.

Незабаром дізналися що в Солонянський район направили на роботу Оришаку Григорія Олексійовича.


Новий керівник активно поринув у роботу і вже через деякий час мешканці району взнали його як людину досвідчену, відповідальну, вмілого організатора і здібного керівника. Усіх вразила його кипуча енергія, бажання перетворювати життя солонянців на краще. Він мав неабиякий підхід до людей, був доступним для них і простим.

За короткий час Григорій Олексійович ознайомився з усіма трудовими колективами району – від колгоспів, ферм, бригад, до дитсадків, шкіл тощо. Феноменальна пам`ять на людей дозволяла йому легко спілкуватися кожного разу, коли він відвідував чи-то заклади з обслуговування населення. Це також давало йому можливість володіти достовірною інформацією з усіх питань життєдіяльності кожного колективу чи села і своєчасно, неупереджено підказувати, а якщо потрібно – то і допомогти керівникові.

Така характеристика цій людині – не дивна. Адже до того, як приїхати в район, Григорій Олексійович пройшов вже достатню школу життя і досвіду.

Народився на Донеччині, закінчив сільськогосподарський технікум у Кіровоградській області, здобув спеціальність агронома. За направленням почав своє трудове життя з бригадира у Петриківському районі Дніпропетровської області. Працював інспектором держзаготівлі. Заочно отримав вищу освіту. Потім доля перекинула Григорія Олексійовича у Магдалинівський район. П`ять років він очолював райком профспілки працівників сільського господарства, а потім був обраний заступником голови райвиконкому. Тут він працював десять років. Саме в цей період було започатковано благоустрій сільських районів. І Григорій Олексійович став головним виконавцем цієї справи у Магдалинівському районі. Його праця тут високо оцінена державою, а саме – орденами «Знак Пошани» та Трудового Червоного Прапора.

Десятирічний досвід роботи Григорія Оришаки у виконавчій владі знадобився і Солонянщині. В його розумінні благоустрій району повинен починатися з районного центру, бо він – його обличчя.

Усі пам`ятають ті роки, коли наше селище перетворилося на будівельний майданчик. Працювали не тільки будівельники, але й жителі. Григорій Олексійович умів запалити своїм ентузіазмом усіх керівників установ і організацій райцентру.

Були і незадоволені такою «революцією», але потім, коли наше селище забуяло зеленими газонами, клумбами троянд, блакитними ялинками і кучерявими берізками, а центральну вулицю прикрасили каштани – ті люди змінили думку.

У 1985 році Г.О.Оришаку депутати обрали головою райвиконкому, а у 1992 році – головою районної ради, де він працював до 1994 року. Це був час активної розбудови соціальної сфери та благоустрою району. Його авторитет в області, добрі стосунки з обласними організаціями давали можливість будувати в районі житло, дороги, сприяти розвитку індивідуального житлового будівництва.

Активними для нього були і 1994-1998 роки, коли Григорій Олексійович займався газифікацією району, будівництвом шкіл, дитячих установ та інших закладів соціального призначення.

А ще Григорій Олексійович сформував і виховав плеяду керівників державних установ, які працювали, а дехто і сьогодні працює на Солонянщині.

…Час швидко линув. Ось вже й прийшла пора заслуженого відпочинку. Але це не для Григорія Олексійовича, не всидів вдома, хоча було чим займатися на садибі – виноградник, садок, город до ставка.

Він очолив районну організацію ветеранів війни та праці.

Тоді в районі було багато фронтовиків Другої Світової війни, при кожній сільській та селищній раді були створені первинні ветеранські організації. Григорій Олексійович, вже ветеран праці, занурився в роботу, якої було багато. Це і активізація діяльності первинок, і зустрічі фронтовиків з молоддю, співпраця з музеями бойової слави, утримання в належному стані Братських могил та меморіалів загиблих воїнів.

Учасники бойових дій отримували поздоровлення з ювілейним днем народження, подарунки до Дня Перемоги, дня визволення району від фашистських загарбників. Рада ветеранів стала активним учасником підготовки районних свят до цих визначних дат.

Завдяки авторитету Оришаки Григорія Олексійовича, у ради ветеранів з`явилися партнери, які надають їй матеріальну підтримку. У 2017 році Солонянська районна організація ветеранів війни і праці визначила 30-річний ювілей. Цього ж року виповнилося 35 років вагомого внеску Григорія Олексійовича Оришаки в розвиток Солонянщини, за що йому, рішенням районної ради, було присвоєно звання «Почесний громадянин Солонянського району».

Яскравий трудовий шлях пройдено цією знаковою людиною, на якому він залишив по собі багато добрих справ. Його праця відзначена державними нагородами та місцевими відзнаками.

5 січня 2021 року на 83 році зупинилося його життя...

Вічна пам’ять Григорію Олексійовичу Оришаці


Рада ветеранів війни та праці, друзі, колишні керівники районних установ

49 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі