• Olena Reynat

Повернення з полону небуття

Трагічні події минулого не мають строку давності

Закінчення. Початок у №№ 39-41 ц.р.

Генріх Ягода - людина, одного лише ім’я якого в середині 30-х років минулого століття боялися і однопартійці у верхівці влади, і звичайні люди. Це він започаткував ГУЛАГ, який став символом репресивної системи, заклав фундамент для наступних масових репресій над невгодними. Але прийшов час і його самого розстріляли за «контрреволюційну діяльність», «шпигунство». Іронія долі.

Микола Єжов став одним з головних організаторів масових репресій 1937-1938 років, відомих як Великий терор. На цей період припав саме їхній пік. Ось й Іван Тимофійович Мельник став жертвою «єжовщини».

У 1939 році наркома внутрішніх справ було заарештовано, а через рік розстріляно з обвинуваченням у «підготовці антирадянського державного перевороту». Єжова визнано непідлеглим реабілітації. Бо скількох невинних душ загубив!

Леплевський Ізраїль Мойсейович, народний комісар внутрішніх справ УРСР. Один з фальсифікаторів так званої «справи військово-фашистського заколоту в РККА», яка привел до масових розстрілів вищого командного складу Червоної армії. Організатор масових розстрілів навіть особового складу управління державної безпеки з числа попередників. Що вже тоді говорити про рядових українців, які для душогуба завжди були своєрідним розхідним матеріалом.

Лаврентій Берія. Генеральний комісар державної безпеки, входив до найближчого оточення Сталіна. Кров на його руках ніколи не відмити. Кількість загиблих людських душ йде на тисячі. Віддавав накази на примусове переселення, депортацію цілих народів – чеченців, інгушів, балкарців, кримських татар. А ще ґвалтував у Москві жінок, яких міг випадково побачити на вулиці через віконце службової автомашини.

Чи не це справжні вороги народу? А ще ж є велика кількість катів, які не роздумуючись натискали на курок нагану, виконували злочинні накази вищого керівництва. Про окремих збереглася інформація.

Наприклад, генерал Василь Блохін, який власноручно розстріляв близько 20 тисяч (!) чоловік. Він став абсолютним рекордсменом по кількісному показнику. На роботі, якщо розстріли бранців можна вважати такою, дотримувався техніки безпеки, не вживав спиртне. Завжди одягав спеціальну форму, щоб кров не потрапила на відкриті ділянки тіла.

На розстріл налаштовувався емоційно. Щоразу випивав чашку міцного чаю і перегортав при цьому книги про коней. Був керівником масового розстрілу поляків в Катині.

При житті отримав за свою «самовіддану» працю багато винагород, мав повагу серед колег, отримував персональну пенсію в розмірі 3150 карбованців, коли середня зарплата складала 700 карбованців. Після арешту Берії генерал-майора позбавили звання, орденів і тієї самої пенсії. Після подібного потрясіння у Блохіна стався інфаркт. Його поховано на Донському кладовищі, неподалік від братської могили своїх жертв.

Садист і маніяк Петро Магго, латиш за національністю. Позбавив життя більше 10 тисяч ув’язнених. Розстріл вважав особливим мистецтвом. Любив навчати початківців-катів, розповідав, як правильно виводити на місце страти ув’язненого, якими саме мають бути дії, щоб не забризкатися людською кров’ю. Про таке навіть писати гидко. Через схильність до міцного алкоголю кат отримав цироз печінки і помер.

А ще ж були брати Василь та Іван Шигаєви, Олександр Ємельянов, латиш Ернест Мач. Ці кати також погано закінчили своє життя. Тільки туди їм і дорога за страшні криваві злочини, здійснені проти своїх же людей.

Для чого згадуємо ці імена, друкуємо фото справжніх злочинців народу? Щоб подібні події і факти більше ніколи не повторилися у житті. До цього просто закликають душі невинно загиблих людей.


10 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі