• Olena Reynat

Подвижниця й художниця

29 червня в Сурсько-Михайлівці, на зимівнику козака Пластуна, Наталя Семенозва отримувала вітання від гостей з черговим днем народження. Була і ще одна дата - 7-річчя заснованого нею, разом із світлої пам’яті Олександром Пластуном, Живого музею козака Микити Коржа, довіреної особи останнього кошового отамана Петра Калнишевського. Разом із подружжям Безсмольних і двічі дипломанткою другого Всеукраїнського фестивалю гумору і сатири імені Павла Глазового Ольгою Жук ми приїхали із Василівки-на-Дніпрі, від самого порога Ненаситця, щоб привітати цю чудову жінку, невтомну трудівницю і щиро подякувати за створений нею просвітницький острівець української старовини і культури. А ще це місце зустрічей і спілкування із видатними і просто цікавими людьми, причому – не лише Січеславщини. За гостинність, щедрість душі, безкорисливе, самовіддане служіння благородній справі, її дивовижний талант.


Телефоном у цей день її вітали численні друзі, шанувальники музею та творчості, а також Олександр Корж, нащадок славетного козака, Зінаїда Грушко-Колінько - член Регіональної Спілки письменників Придніпров’я, авторка відомої в Києві й Каневі, на Житомирщині й Херсонщині, і, звісно ж, на рідній Січеславщині книжки «Сурсько-Михайлівка: від витоків до сьогодення». Серед гостей були директорка обласної наукової бібліотеки Надія Титова, Тетяна Глоба і вірний друг музею професор Костянтин Дуб, «романтик зорецвітного світання», який традиційно чарував присутніх своєю поезією і продемонстрував нову, вже тринадцяту книжку. До речі, проілюстровану донькою, професоркою Іриною Цюп’як. Те, як уславлений професор розважив наймолодших гостей у вишиваночках своїми дитячими віршами, той міні-спектакль варто було б побачити! А Ольга Жук, вітаючи іменинницю, звеселила гостей гуморесками, «Піснею про матір», розчулила присутніх до сліз.

Екскурсію музеєм цього разу провів Володимир Івченко. До того ж він продемонстрував ще й майстер-клас із тиснення тонкого металу. Як завжди, господиня зустрічала гостей запашним короваєм, щедрим частуванням із «фірмовим» капусняком і, звісно ж, коржами! Всі гості отримали від неї подарунки - оригінальні сувеніри, на виготовлення котрих вона велика вигадниця, а також книжки.

Не перестаю захоплюватись Наталею Іванівною. Вона чудовий організатор, веде пошуково-дослідницьку роботу, наповнює музей новими експонатами, постійно проводить у ньому екскурсії, не пропускає жодного заходу у районі та області, на які неодмінно приїздить із щойно спеченим короваєм (для цього прокидається о пів на четверту). Надзвичайно активна в соціальних мережах. Її музей сповнений неймовірно позитивною енергетикою, а все, до чого торкаються її руки, випромінює світло й добро. Та справжнє диво з див - це талант художниці, який у ній прокинувся, мабуть, як нагорода за все від Бога. Вона створила і постійно поповнює велику унікальну колекцію вовняного живопису, яка ще зачарує не лише Україну, а й увесь світ! До того ж разом із вірним помічником Володимиром Никифоровичем порає дім, сад, город і господарство! І, уявіть лишень, від усіх тих клопотів лише молодшає та гарнішає!

Хочете більше дізнатись про козацьку минувшину краю і набратися позитивних емоцій? Взяти участь у різноманітних майстер-класах, помилуватися унікальною художньою творчістю пані Наталі, поспівати народних пісень під акомпанемент господині, скуштувати національних страв? А, можливо, можете передати до музею якісь експонати чи допомогти народному, тобто нашому з вами музею, якоюсь копійчиною? Тоді вам у Сурсько-Михайлівку, до Семенової! Саме на її ентузіазмі і власним коштом господарів зимівника він і тримається.

Пані Наталя – справжня гордість Солонянщини. Чи ж багато сучасних сіл можуть похвалитися такими подвижниками? Бажаючи їй міцного здоров’я, всіляких гараздів і натхнення, хочеться висловити побажання, щоб до 30-річчя Незалежності її безкорислива праця була належно поцінована, а музей отримав визнання на державному рівні і належне фінансування!


Людмила ЛЕНДА,

с.Василівка-на-Дніпрі Синельниківського району

48 переглядів1 коментар

Останні пости

Дивитися всі