• Olena Reynat

ПОСТАВИТИ ЗАСЛІН ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Насильство широко застосовується людьми як засіб досягнення бажаного результату. І воно завжди пов’язане з поняттям свободи: жертву змушують до якоїсь поведінки або до прийняття певних умов, руйнуючи її біологічне чи психічне життя, або ж погрожуючи його зруйнувати.


Відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» - це є будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують права і свободи члена родини як людини та громадянина, завдають йому моральної шкоди, фізичному чи психічному здоров’ю.

Види домашнього

насильства та їх

ознаки

фізичне (заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті);

сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи);

психологічне (словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю);

економічне (умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися).

Коли діти живуть у сім’ях, де чиниться насильство, у них порушується психіка, і не тільки тоді, коли кривдять їх особисто, а й тоді, коли знущаються з близьких їм людей (найчастіше це їхні матері). Для хлопців-підлітків спостереження за насильством у сім’ї - один із чинників підліткових правопорушень і криміналізації у зрілому віці.

З метою подолання форм домашнього насильства, захисту прав членів сім’ї, створення умов для нормального розвитку й виховання дітей у сім’ї на території Солонянської територіальної громади діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Якщо Ви стали жертвою або свідком домашнього насильства - звертайтеся до КУ «Центр надання соціальних послуг» за адресою: с-ще Солоне, вул. Гагаріна, буд.7 або телефонуйте за номером: 095 00 02 850.

Послуги, що надає Центр

здійснює кризове та екстрене втручання з метою негайного усунення або мінімізації наслідків насильства;

надає якісну і оперативну допомогу, здійснює захист і підтримку осіб, які постраждали від домашнього насильства;

консультує з питань, пов’язаних з протидією насильству, в тому числі із залученням у разі потреби фахівців інших органів, служб, закладів, установ, організацій;

залучає фахівців для надання психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства;

здійснює оцінку потреб сім’ї, дітей та допомагає знайти шляхи їх задоволення;

у разі виникнення внаслідок вчинення домашнього насильства складних життєвих обставин – здійснює соціальний супровід;

спонукає і скеровує кривдників для проходження корекційних програм;

коли жертвою домашнього насильства стають діти – здійснює оперативні заходи за підтримки Служби у справах дітей та ювенальної поліції з метою забезпечення прав дитини;

проводить профілактичні заходи серед мешканців громади, спрямовані на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя та відповідального ставлення до сімейних цінностей.

Жертвою насильства може стати кожен! Пам’ятайте: – Вам завжди готові допомогти та підтримати!

6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі