Поштарка-ластівочка

Опинившись у досить складних умовах карантину, ми потрапили в незвичну ізоляцію один від одного. Але в той же час багато людей не припиняють своєї діяльності: лікарі, військові на фронті, продавці, робітники заводів та фабрик з безперервним циклом, комунальники. Усім їм ми дуже вдячні!

Сьогодні хочеться висловити подяку і людям, чия робота можливо не така помітна, але вкрай важлива – працівникам зв’язку, сільським листоношам. Так називається їхня посада, хоч паперові листи зараз рідкість. Поштарі забезпечують доставку кореспонденції, товарів першої необхідності, оплату комунальних послуг, видачу пенсій. А ще вони є комунікаторами серед населення.

У кожному селі є такі незамінні «ластівочки», яких завжди виглядають із нетерпінням. Більшість людей похилого віку проживають одиноко, майже як під час карантину, їм дуже хочеться поспілкуватися, дізнатися про новини, поділитися своїми. Такою поштарочкою ось уже 3 роки працює у нас Ірина Михайлівна Хникіна. Завжди ввічлива, доброзичлива, усміхнена, кожного вислухає, відгукнеться на прохання, відповідальна до своїх обов’язків. У її сумці, крім газет та журналів, можна побачити крупи, консерви, цукерки і печиво, миючі засоби, сірники та інші необхідні в побуті товари. І за це люди дуже вдячні.

Легкою її роботу не назвеш. За день доводиться долати велику відстань – більше 30 кілометрів! Багатьом відомо, що попри свою назву Широке (походить від назви балки) дуже довге, розтягнулося на 11 кілометрів понад тією ж таки балкою, подекуди перетвореною на ставки. Між окремими бригадами декілька кілометрів поля. А ще ж наше відділення зв’язку обслуговує сусідню Сергіївку. Тому крутить педалі старенького велосипеда Ірина Михайлівна швидко, щоб встигнути до всіх.

Раніше, за часів Радянського Союзу, на пошті трудилися четверо працівників. Зараз обсяги менші, штат скорочено. Але відстань нікуди не поділася. Залишилася та сама. Через це дуже болючим є питання транспорту для листоноші. Попередній велосипед не витримав лихої долі, хоч і купувала запчастини на нього самостійно. Врешті-решт видали цей, далеко не новий «агрегат», який хоч і поскрипує, але потроху їде.

Мешканцями села піднімалося питання про надання скутера поштарці. Тільки «Укрпошта» цього сама, мабуть, ніколи не зробить, а спонсорів знайти не вдається. Читачам газети «Вперед», думаю, відомі обурливі факти прірви між зарплатою керівництва «Укрпошти» і рядовими її працівниками, чия зарплата просто мізерна. Та справа не тільки в цьому. Приміщення відділення зв’язку давно не має опалення, навіть електрики, звідти вивезене обладнання. Зараз взагалі знаходиться в аварійному стані. Тобто, умови праці майже печерні! Добре, що громада села домоглася, аби нашу листоношу прихистили в іншому приміщенні, де взимку хоч руки не дубіють.

Не видається спецодяг, взуття, сумка, як у давні часи. Про все доводиться дбати за власний кошт. Але Ірина Михайлівна не нарікає, не впадає у відчай. Адже її чекають близько ста пенсіонерів, для яких вона мов сонечко у віконці. У період карантину їй навіть були видані маски, халат, антисептик, захисні окуляри! Йде хоч і скромна, але ж доплата за роботу в несприятливих умовах.

- Так що працювати можна, - оптимістично говорить наша героїня. - Якби ще начальство хоч трішки звертало увагу на своїх працівників на місцях, то було б і зовсім непогано.

Бо листоноші дійсно, мов ті стійкі олов’яні солдатики, і в дощ, і в заметіль, і в спеку завжди в дорозі.

Ірина Михайлівна має багато захоплень: дуже любить квіти і домашніх тварин, цікавиться політичними темами, болісно переймається проблемами не лише села, а й всієї України. Тим паче, що її рідний брат Кузьменко Сергій одним з перших добровільно став до бою з підступним ворогом на Донбасі. Тому для неї всі солдати сучасної війни - немов рідні брати.

Хочеться від душі подякувати нашій поштарці за її роботу, людяність і відповідальність, та побажати покращення і умов праці, і добробуту нам усім! А ще успішного закінчення карантину та здоров’я!

Світлана СВИЩУК, громадський кореспондент, с. Широке


50 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі