Приміський транспорт Включився у роботу

Потихеньку життя входить у своє звичне русло. Схожий на руйнівне торнадо, пролетів COVID-19 над нашим Солонянським краєм. З тією лише різницею, що не порушив селянських хаток. А ось в душах людських залишив тривожні відчуття і спогади. Хтось через карантин втратив роботу, іншим довелося закрити свій маленький бізнес, який дозволяв виживати сім’ї.

Чи не головною подією минулого тижня стало відновлення приміського транспортного сполучення. У Дніпрі запрацювало метро, ходять трамваї і тролейбуси, маршрутні таксі. І про це ведемо розмову з начальником Солонянської автостанції Тамарою Безотосною. Головна тема – закінчення своєрідної блокади жителів району, які через карантинні обмеження опинилися ніби відрізаними від зовнішнього світу.

- Відтепер це залишилося у минулому, роботу транспорту відновлено, - з радістю ділиться новиною Тамара Олександрівна.

Та це видно й неозброєним оком. На майданчику перед автостанцією стоять аж два автобуси «Богдан», водії в очікуванні, коли саме буде дано старт черговому рейсу. Біля каси людей небагато, але вони є.

- Можливо варто активніше інформувати пасажирів про ці позитивні зміни в карантині? Приміром, нагадати черговість рейсів, час відправлення автобусів і маршруток, - цікавимося у керівника підприємства.

- Думається, що в такому і немає особливої потреби, – відповідає Т.О.Безотосна. - Приміський транспорт вже запрацював у своєму звичному режимі, як і колись. І люди про це обов’язково дізнаються завтра-післязавтра.

- А як почуваються жителі віддалених населених пунктів району? – не полишаємо теми.

- Сьогодні звично відправився у рейс великогабаритний «Лоцман» до с.Олександропіль, с.Ганно-Мусіївка. До Сурсько-Михайлівки заїхав автобус з Дніпра. Був транспорт у Башмачці, Військовому, Микількому-на-Дніпрі, Привільному й Аполлонівці, - розповідає завідуюча автостанцією.

А тепер нагадаємо про умови, за яких повинен зараз працювати громадський транспорт. Їх озвучено в останній постанові Кабінету Міністрів України. Відтак, автоперевізники зобов’язані визначити відповідальну особу, яка проводитиме температурний скринінг усім працівникам перед початком зміни. Як нам повідомили, в Солоному таке обстеження проводить медична сестра. А ще вона вимірює тиск, цікавиться загальним станом здоров’я шоферів.

Водії, контролери та пасажири обов’язково мають бути у масках або респіраторах. Без цих засобів у громадський транспорт не пускатимуть, бо такі дії кваліфікуватимуться як порушення.

Перевезення здійснюється в межах місць для сидіння. Наприклад, у «Богдані» 24 місця, «Спринтері» - 18. Існувала ідея, щоб наповнюваність автобусів була лише на 50%, та ще й пасажири сиділи в салоні у шаховому порядку. Але вистачило здорового глузду подібні обмеження не вводити.

Як воно буде тепер насправді? Відома картина, коли на зупинці вул.Панікахи в обласному центрі, а саме звідси відправляється транспорт у солонянському напрямку, до автобуса чи спринтера набивалося вщент людей. Серед пасажирів обурень тоді не було, розуміли, що всім же треба їхати.

Щодо роботи автостанцій, то тут обов’язково контролюватимуть потік людей. Дозволятимуть перебувати на території з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів площі. Робота залів очікування рейсу не дозволяється. В санвузлах на автостанціях та вокзалах постійно має бути рідке мило і одноразові рушники. Багаторазові – під забороною.

У кожному автобусі тепер має бути інформація щодо профілактики коронавірусу. А його салон після чергового рейсу повинен дезінфікуватися. Чи дійсно це робиться? Із запитанням звернулися до водія Юрія Літкевича.

- Обов’язково, - була категоричною відповідь.

- Засобами вас забезпечило підприємство «Автопромінь»?

- Ми забезпечені усім необхідним. Зайдіть до салону і вдихніть повітря. Відчуєте пахучу дезінфекцію.

З якими труднощами зустрілися автоперевізники після карантину? І про це говорили з водіями автобусів.

- Ще надто малий пасажиропотік. Хоча б на пальне заробити, - відповідали ті.

Під час розмови на автостанцію заїхала маршрутка з Дніпра. Звідти вийшло усього шість пасажирів.

- Як добралися? - цікавимося.

- Прекрасно, - відповідають. - Людей небагато, в салоні місць вистачає.

Думається, що незабаром ситуація вирівняється, пасажирів стане більше. Адже ціна квитків на автобус не змінилася.23 перегляди0 коментарів