• Olena Reynat

Пройшли випробування долі

Кажуть, що для досягнення якоїсь великої мети потрібно передусім чітко її бачити. На початку 90-х років на теренах Солонянщини було засновано немало фермерських господарств. Але не всі витримали випробування часом. І про це варто поговорити напередодні Дня фермера - професійного свята сільгоспвиробників.

Наш співрозмовник, Сергій Піткільов з Солоного, має пряме відношення до цієї події. Разом з братом Іваном, він чітко бачить мету своєї роботи і має впевненість у її кінцевому результаті.

Не дивлячись, що заняття сільським господарством є ризикованою справою у багатьох відношеннях, брати Піткільові, зі своїми родинами, не полишають фермерської справи. І про це наша сьогоднішня розмова.

- Розкажіть трішки про себе: де народилися, навчалися?

- Я молодший брат в родині, мені 36 років, маю двох синів, 16 та 18 років. А народився в Солоному. Тут закінчив місцеву середню школу №1, потім чотири роки навчався фермерству в Солонянському ПТУ №84. До речі, закінчив його з «червоним» дипломом. І з того часу працюю у родинному фермерському господарстві «Світанок». Мій старший брат Іван, віком 53 роки, має 30-річного сина і двох онуків. Народився в с.Мельники, Чигиринського району, Черкаської області. Свого часу також закінчив професійно-технічне училище №38 у м.Канів, отримав професію тракториста. Після служби в армії повернувся додому і присвятив себе роботі на землі.

- Як саме розпочинали свою фермерську діяльність, У якому напрямку працює ваше господарство? Чи виникають проблеми зі збутом продукції? Чи маєте уже налагоджені ринку збуту?