Свято бойового духу і звитяги


6 грудня – День Збройних Сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію нашого війська, її справжній вік сягає кількох століть. А бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі, запорізького козацтва до Другої світової війни, афганських подій.

На сучасному етапі солдати та офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Ось чому це свято козацького бойового духу, української звитяги, національного війська нашої держави та усіх українців, які готові захищати честь і славу, свободу і суверенність рідної землі.

Вже стало традицією вітати у цей день усіх чоловіків, хлопців, бажати їм здоров’я, витривалості, опіки Пресвятої Богородиці, яка завжди була покровителькою українського війська. А для цього варто пригадати моменти його новітньої історії.

Коли загриміла канонада бойових дій на Сході країни, ми всі, несподівано для себе, побачили вразливість українських збройних сил, які упродовж останніх років не лише скорочувалися у чисельності, а й просто піддавалися грабунку, знищенню. Розтягувалися техніка, майно, земельні ділянки на території військових містечок неіснуючих частин і підрозділів. Сама служба в армії стала чомусь непрестижною.

Якийсь прапорщик-інтендант виклав у Інтернеті оголошення про реалізацію зі складів тушкованого м’яса. А в цей час на передовій наші хлопці упроголодь тримали оборону на визначених позиціях.

Такі обставини сколихнули країну. До армії попросилися тисячі добровольців. А їхні рідні і близькі стали волонтерами. Вони і по сьогодні допомагають Збройними Силам - Надія Нечерда з Малинівки, колишні афганці Віктор Лісний, Віталій Стеценко, які раз-по-разу прямують на самісінький передній край військового протистояння до своїх побратимів з усім необхідним.

Є немало прикладів спра