• Olena Reynat

«Сніжний барс» гирьового спорту


В копилці майстра спорту міжнародного класу з гирьового спорту Леоніда Білоуса 20 найвищих світових винагород. Їх досягнуто на атлетичних помостах різних міст Європи: Афіни, Салоніки (Греція), Ломбарджи (Італія), Гамбург (Німеччина), Вітебськ, Мінськ (Білорусія). А ще ж був цілий ряд міжнародних турнірів!


Серед найпам’ятніших змагань - чемпіонат світу в Кабардино-Балкарії в умовах високогірного Ельбрусу. Відтоді за Леонідом Олексійовичем і закріпилося почесне звання «сніжний барс», яким його нагородили друзі-суперники.

Учасниця

Олімпіади

Нашій прославленій легкоатлетці Юлії Баралей пощастило у житті. Вона стала чемпіонкою Європи з бігу на 400 метрів, членом збірної України на Олімпійський іграх в Лондоні. Саме там познайомилася з легендою спринту – Усейном Болтом. Коли той дізнався, що дівчина з України – запропонував зробити фото на згадку. Вийшло це просто: присіли на покриття олімпійського стадіону.


Знімок нагадує про недалеке славне минуле атлетки, яка зуміла себе прекрасно реалізувати в спорті.

Колосилася «Нива»

З побудовою у 1979 році нового райцентрівського стадіону «Колос» виникла необхідність наповнити цю споруду яскравим видовищем. І його принесла уболівальникам збірна команда Солонянщини «Нива», яка одразу почала виступати в чемпіонаті області серед виробничих колективів фізкультури. Очолив колектив колишній гравець дніпропетровського «Дніпра», а згодом професійний тренер Володимир Жуков.


Ажіотаж навколо футбольних матчів, які відбувалися щосереди і по суботах, вражав. Вже перша зустріч «Ниви» принесла омріяну перемогу над командою м.Марганець – 4:0. Двічі відзначився Георгій Овчаров, якого просто не могли втримати суперники. Влетів м’яч у сітку і після штрафного, пробитого Миколою Яременком. У наступному поєдинку – знову перемога над командою з Кривого Рогу – 2:0.

Команда наполегливо тренувалася, проводилися навіть спеціальні збори. На архівному знімку бачимо і тренера В.Жукова, і наших солонянських футболістів Шуліка Володимира, Вискарку Олександра, Буру Івана, Артамонова Олександра, Слісаренка Олександра, Федосова Олександра. Вони встигли вписати своє ім’я до історії сільського футболу.

Іскрометний хокей

Його завжди показують шанувальники цього виду спорту з Василівки. А Красюк Андрій готовий хокейну тему обговорювати не рахуючись з часом. Одна біда: надто теплими стали зими, ставки просто не встигають замерзати. Та хлопці не миряться з такою ситуацією. Для тренувань вирушають до обласного центру на штучні ковзанки. Хоча і в рідному селі традиційно проводиться турнір пам’яті воїна-афганці О.Увлаховича.


Стрімкий «Старт»

У далекому тепер вже 1986 році команда селища Новопокровки стала футбольним чемпіоном району. Вона показала не лише стрімкий старт у змаганнях, а й прекрасне закінчення турніру. Молоді обличчя спортсменів вірили у перемогу. І вона прийшла.


Імена не

забуваються

Шахи – один з найулюбленіших видів спорту на Солонянщині. У цьому переконує велика кількість турнірів, що їх проводять майстри древньої гри. Завжди при цьому згадуються імена Манзуренка Миколи Миколайовича, Лавринця Юрія Семеновича, Гринька Івана Дмитровича, Горба Валерія Миколайовича, Шисті Віктора Даниловича, які вже закінчили свій життєвий шлях. Та вони продовжують жити у серцях людей.
Кубок пам’яті

Щасливі володарі Кубка пам’яті Героя АТО Віктора Самойлова з волейболу. Турнір був дуже напруженим. Але тим приємніша перемога.


ВОЛЕЙБОЛЬНА

ВИСОТА

Спонсори ДЮСШ Солонянської селищної ради організували поїздку юних вихованців на міжнародний волейбольний турнір у місто Запоріжжя. Для досвідченого тренера Василя Івановича Шкоди це була ще одна прекрасна можливість показати своїм підопічним елементи справжньої майстерності провідних гравців Європи, щоб вийти на нову спортивну висоту.


Микола ТКАЧУК,

голова ГТО ВФСТ «Колос»

10 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі