Соборність – пам’ять про багатовікову історію державності

102 роки тому, 22 січня 1919, було проголошено незалежність Української Народної Республіки, яка, на жаль, протрималася недовго, і вже в скорому часі була знищена загарбниками, яких тепер називають червоною ордою. Більше як 70 років Україна знаходилася під більшовицьким ярмом і змогла відродити свою незалежність лише у 1991 році. А дату 22 січня назавжди внесено в національний календар як День Соборності, тобто єдності українських земель, які до цього часу були розпорошені між різними країнами.


Традиційно цього дня вшановується пам’ять борців за незалежність усіх поколінь. У Солонянській громаді поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка, меморіалу полеглим воїнам Другої світової війни та полеглим воякам російсько-української війни. Тут побували голова громади Михайло Копейко, голова райдержадміністрації Василь Концевий, військовий комісар Євгеній Солонець та працівники Солонянського РТЦК, голова ГО «Учасники бойових дій АТО Солонянського району» Людмила Кулик та волонтер Владислав Стасюк, волонтери, громадські активісти. Взяли участь у святкуванні й учні опорної школи, гімназії. У різних форматах пройшли свята у всіх школах колишнього Солонянського району.


На вшанування пам’яті давніх та сучасних Героїв, перед дошкою пам’яті було розгорнуто національний стяг. До земляків звернулася Людмила Кулик:

«Для мене, як і для кожного з нас Соборність – це єдність, державність, могутня нація, сильна армія, повага до пам’яті, це народ, об’єднаний для створення нероздільної української держави, нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за вільну Україну. Це пам’ять про перших загиблих Небесної сотні, про нашого земляка, Героя України Сергія Нігояна, який загинув 22 січня 2014 року в Києві, на Майдані, відстоюючи єдність та непохитність українців. Це пам’ять про Героїв Солонянщини, про всіх загиблих Героїв України, які віддали своє життя за неподільність української землі...


Звісно, сьогодні ми відзначаємо це свято не так, як хотілося б, без нашого Криму, без вільного Донбасу, але всі ми віримо і наближаємо той час, коли вся Україна, кожен українець буде вільно, гідно, без пострілів святкувати наш День Соборності, наш День Єдності.

Нехай Соборність буде не тільки на словах і папері, а й у думках, душах і серцях кожного українця».

На засніжені постаменти лягли живі квіти – символ пошани й пам’яті, і зазвучала безсмертна мелодія Державного Гімну.

Ігор ІВАНОВ, головний редактор

2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі