Солонянський РТЦК та СП інформує:

З 1 квітня 2021 року в Україні стартувала весняна призовна кампанія на строкову військову службу. Які особливості призову цього року, як він буде відбуватися в умовах карантину через пандемію коронавірусу, на ці та інші запитання відповів військовий комісар Солонянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Євгеній Солонець:

«Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2021 року №71/2021 з 1 квітня розпочався весняний призов громадян на строкову військову службу.

Як і раніше, у 2021 році заплановано провести дві призовні кампанії:

весняну - з 1 квітня по 30 червня та осінню - з 1 жовтня по 31 грудня.


Призову підлягатимуть громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 27 років, які придатні за станом здоров’я до військової служби і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Всього Дніпропетровщина планує призвати понад 1300 громадян. Із них до лав Збройних Сил України – близько 520 юнаків, до Національної Гвардії України – понад 500 осіб. Решта призовників служитимуть у військових частинах Державної спеціальної служби транспорту України та Державної прикордонної служби України.

Довідково: термін перебування на строковій службі визначений статтею 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та становить:

для призовників, які не мають вищої освіти - 18 місяців;

для призовників зі ступенем магістра - 12 місяців.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовники, яким надійшла повістка на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці. Навіть, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку призову, а у разі неявки призовника без поважних причин на він несе встановлену законом відповідальність.

До уваги керівників підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності, нагадую, що на вимогу Солонянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки вони повинні забезпечити своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовної дільниці.

Щодо прав громадян призовного віку на отримання відстрочки або звільнення від призову, повним переліком підстав можна ознайомитися у статтях 17 та 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», або звернувшись у районні територіальні центри комплектування для надання консультацій з цього приводу.

Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

Водночас повне звільнення від виконання військового обов’язку можуть отримати громадяни, які визнані непридатними за станом здоров’я, ті, які досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу), які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах, засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема, зі звільненням від відбування покарання тощо.

За порушення законодавства про військовий обов’язок і військову службу, зазначу, що адміністративна відповідальність наступає у разі порушення військовозобов’язаними чи призовниками правил військового обліку, неявку їх на виклик до РТЦК та СП без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, тощо.

У цих випадках застосовуються санкції передбачені статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена статтею 335 Кримінального кодексу України і карається обмеженням волі.

У 2019 році, за цією статтею в межах Дніпропетровської області було засуджено понад 10 призовників. За результатами призову 2020 року за цією статтею відкрито 91 кримінальне впровадження і засуджено 10 громадян. Інші справи перебувають у стадії досудового слідства, або розглядаються судом.

За рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року (ред. введено в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року №744/2014), заборонено залучення військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях».


Пресслужба Солонянського РТЦК СП

79 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі