• Olena Reynat

Соціальне таксі для інвалідів


На Солонянщині проживає більше 50 осіб з вадами рухуОстаннім часом на сторінках Facebook постійно з’являються публікації з проханням до жителів регіону надати інформацію про індивідуальні програми реабілітації, видані медико-соціальною експертною комісією для осіб з інвалідністю та лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу для інвалідів-дітей. Ініціює таку акцію відділення соціальної допомоги вдома Солонянської селищної ради з метою створення служби перевезень «Соціальне таксі». Про це і ведемо розмову із завідувачем відділення Владиславом Стасюком.

- Проблема, яку намагаємося реалізувати, належить до числа пріоритетних у нашій службі, - вважає Владислав Володимирович. – Сьогодні чи не кожний житель віддалених населених пунктів територіальної громади може зустрітися з труднощами поїздки до лікарні або інших організацій, підприємств для вирішення своїх наболілих питань. І це ми говоримо про людей здорових. А як бути інвалідам з порушенням опорно-рухового апарату? Вони пересуваються за допомогою спеціального крісла на колісах чи палиці, із застосуванням милиць. Немало осіб мають вади зору, інтелектуальні, психічні порушення. За попередньою інформацією, таких проживає у нашій громаді близько 50 чоловік.

- Створення служби соціального таксі передбачається саме для такої категорії громадян?

- Безумовно. Особи із зазначеними проблемами мають відчувати турботу суспільства про них.

- Ці послуги будуть безкоштовними?

- Однозначно.

- Служба таксі – це, насамперед, наявність відповідного автотранспорту. Де його взяти? Чи точніше сказати, де знайти кошти на придбання?

- Звичайно, що фінансування такого проєкту відбуватиметься за рахунок місцевого бюджету. Але не виключається допомога спонсорів, меценатів. Плануємо взяти участь в розробці різних конкурсних програм. Це, в разі успіху, дозволить отримати грант.

- Наскільки відомо, соціальне таксі вже працює в обласному центрі. Цікавилися досвідом?


- Там купили автомашину за гроші міського бюджету. Вона максимально укомплектована системою безпеки для людей з інвалідністю. І це головна вимога до автотранспорту. Він має не лише вогнегасник, а й аптечку, світлобідбиваючі жилети, набір для евакуації у разі екстреної ситуації. Управління гідравлічним підйомником здійснюється за допомогою віддаленої панелі, пульту, смартфону та механічним способом. А право на користування соціальним таксі надається особам з інвалідністю І та ІІ групи, людям із захворюваністю опорно-рухового апарату, які пересуваються на кріслах-колясках чи мають інші обмеження, тим, у кого порушення органів зору і є перша група інвалідності.

- Який режим роботи цієї служби передбачається на Солонянщині?

- Якщо 50 інвалідів двічі на місяць викличуть соціальне таксі, це буде сто виїздів. Такий режим цілком реальний. Але все покаже практична робота.

- Які документи потрібні, щоб скористатися майбутньою службою «Соціальне таксі»?

- Усі необхідні довідки можна отримати за телефоном 066 02 03 103. Лише нагадаю, що це посвідчення особи з інвалідністю чи пенсійне, копія довідки МСЕК, паспорт, ідентифікаційний код. Також слід заповнити заяву.

- Витратну частину проєкту обраховували?

- Без наявності самого авто про що тут говорити? Зрозуміло, слід мати на увазі заробітну плату досвідченого водія, пальне, ремонт і обслуговування техніки у разі необхідності. Але ж ми зробимо велику, добру справу в ім’я людей, які мають проблеми зі своїм здоров’ям. І це головне.

Розмову вів

Микола ТКАЧУК

5 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі