• Olena Reynat

Спосіб життя молоді

Ось вже третій рік поспіль селище Петриківка щиро вітає своїх гостей – учасників комплексної спартакіади серед спортивних команд сільських, селищних рад на звання «Краща спортивна громада Дніпропетровщини 2021 року», яка нині присвячена 30-річчю Незалежності України.


Після проведення зональних змагань до фінальної частини спартакіади вийшли наступні збірні команди територіальних громад: Богданівська, Божедарівська, Вакулівська, Глеюватська, Гречаноподівська, Криничанська, Личківська, Магдалинівська, Нивотрудівська, Петриківська, Петропавлівська, Покровська, Піщанська, Раївська, Святовасилівська, Слобожанська, Слов’янська, Юріївська.

Стабільністю виступів відзначаються немало сільських команд. Серед них, як бачимо, і Святовасилівської територіальної громади. Бо завжди серед учасників фіналу.


У парадному розрахунку за алфавітом наші земляки розташувалися в кінці колони. Але коли відбувається урочиста частина свята і нагородження активістів сільського спорту, солонянців очікує приємна новина. Подякою Дніпропетровської обласної ради відзначено Святовасилівського сільського голову Галан Ніну Іванівну. Вона і сьогодні серед учасників спартакіади. Вирішила питання з транспортом, пальним для нього, щоб спортсмени могли організовано добратися до місця проведення змагань і повернутися назад. А це фактор немаловажний.


Сьогодні активне зайняття спортом повинно протидіяти шкідливим звичкам молоді. І цьому питанню приділяють серйозну увагу в Святовасилівській громаді. Участь у обласній спартакіаді – одна із можливостей проявити міцність м’язів, силу характеру. Хоча зібрати справді сильну команду учасників дуже непросто. Заважають цьому нерідко об’єктивні обставини. З ними добре знайомий директор Промінської НСШ Леонід Білоус. Наприклад, бажання допомогти батькам по домашньому господарству чи у збиранні врожаю. Через це до Петриківки не змогли поїхати кілька учасників.

На старті змагань довелося коригувати попередню заявку. В ній опинилася і сама сільський голова, яка показала тут власний приклад. Ніна Іванівна взяли участь у турнірі з дартсу. Раніше дротиків у мішень не кидала. Але показала цілком пристойний результат. Поруч із нею захищав честь команди і керівник відділу культури, молоді та спорту Віктор Кузьменко. Молодці!


В турнірі з шашок взяла участь школярка Олександра Полохач. Після перших проведених ігор вона вийшла на перепочинок у збуджену стані:

- Не повірите, шашку у «дамки» провела і виграла!

Відчувалося, що радість першої перемоги переповнює серце дівчини.

Дуже близьким був до призового третього місця шахіст Володимир Смаль. Але на фініші – четвертий результат.


Саме такою виявилася спортивна висота і нашого гирьовика Леоніда Білоуса. Він змагався у так званому «гвардійському ривку» з найсильнішими атлетами області, які значно молодші за віком. І це була практично абсолютна категорія.

Порадувала футбольна дружина під керівництвом Василя Пархієвича. Її основу склали гравці святовасилівського «Торпедо» Годько Дмитро, Пархієвич Віктор, Тоноян Максим, Шаповал Артем, Нагібін Дмитро, Косяченко Федір, Ішков Богдан, Тіора Артур. Хлопці билися, що називається, до останнього, і посіли п’яте місце.

Треба відзначити виступ тенісистів Шапки Володимира та Олов’яникової Софії, а також волейболістів Алексєєва Олександра, Мирошниченка Богдана, Баканова Миколи, Самарця Івана, Курило Анатолія, Желудько Яни, Пчеленкова Івана. Останнім сліпий жереб визначив у суперники майбутніх переможців – команди з Петриківки та Покровки.

Ну а групу підтримки команди очолив сільський підприємець Котик Петро, який власноруч приготував велику сковорідку смачного плову.

Цього разу спортсмени поверталася додому без кубків. Але вони ваблять юнаків і дівчат своїм блиском, примушують мріяти про майбутні перемоги.

Микола ТКАЧУК,

голова ГТО ВФСТ «Колос»

4 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі