• Olena Reynat

Справжній бойовий пост

Колись медицину вважали прерогативою винятково представників сильної статі. Чоловіки прискіпливо оберігали свої привілеї. Тож займатися лікуванням, звичайно, окрім акушерства, жінкам суворо заборонялося. Англійка Елізабет Блекуел стала першою в світі жінкою, якій вдалося стати дипломованим лікарем, а згодом ще й отримати вчений ступінь доктора медицини.

Усе життя лікаря - це здобуття все нових і нових знань, практичного досвіду, який іноді змушує відмовитися від старого й звичного. А ще невтомний пошук, боротьба із самим собою за формування власної особистості.


Суспільство вимагає від людей, яким довіряє життя і здоров’я, кришталевої чистоти і високої моральності. І має на це повне право. Сформувати надвисокі моральні межі і не виходити з них за будь-яких умов, за будь-яких спокус, якими б вони не були – надзвичайне завдання лікаря сучасного і лікаря майбутнього.

Говорячи про подвиг лікаря, його героїзм, часто мають на увазі поведінку у виняткових випадках або в особливо небезпечних умовах, пов’язаних із ризиком для здоров’я чи життя. На жаль, ми не завжди зауважуємо, що самовіддана кропітка праця лікаря кожного дня також є подвигом. А що вже тоді говорити про жінку-лікаря?! Вдень вона спеціаліст високого класу, який має бути завжди сконцентрованим та уважним, бо несе відповідальність за людське життя. У вільний від роботи час жінка – це турботлива дружина та мама.

Де ж представниці прекрасної статі беруть сили та натхнення? На це запитання дала відповідь сімейний лікар Солонянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Грінько Олена Григорівна: «Я люблю свою роботу, адже ми - представники однієї з найнеобхідніших професій, допомагаємо людям як ділом, так і словом. Іноді добре слово лікує більше за пігулки чи крапельниці. А коли пацієнт повертається через деякий час зі словами вдячності, у лікаря просто виростають крила і додаються сили для роботи. Вдома ж я звичайна жінка зі своїми труднощами та бажаннями. Насправді для щастя жінки не так багато й треба: лише почувати себе завжди потрібною та коханою».

Ось такі гарні слова сказано! І їх можуть повторити інші члени трудового колективу. Бо у нашому підпорядкуванні 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 7 фельдшерсько-акушерських пунктів та 23 фельдшерських пунктів, де працюють переважно представниці жіночої статі. Вони на своїх тендітних плечах несуть важку ношу.

У підтриманні здоров’я населення Солонянського району приймають участь 93 жінки. Наймолодшій 24, найстаршій 75 років. Всі вони, особливо у теперішній нелегкий час, перебувають на передовій боротьбі із захворюваннями, в тому числі коронавірусною хворобою COVID-19. Щоденно, наражаючи себе та своїх рідних на небезпеку інфікування, працюють задля підтримання здоров’я громадян району, на благо рідної неньки України. І це сьогодні справді бойовий пост.

50 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі