Така небезпечна і дорога звичка


В реалізації тютюнових виробів існує правило: не продавати цигарки неповнолітнім. Та чи завжди торговельники його дотримуються? Нещодавно факт цього порушення виявлено в одному з магазинів, розташованих на території Солонянської громади. І його було розглянуто на засіданні адміністративної комісії при виконкомі органу місцевого самоврядування.

В результаті за таке адміністративне порушення на продавця накладено штраф у розмірі 6800 гривень. Погодьтеся, немало.

Останнім часом паління стало не лише небезпечною для здоров’я, а ще й надто дорогою звичкою. В українському парламенті схвалили збільшення акцизу на тютюнові вироби на 200%. За новими цінами їх будуть продавати вже з квітня цього року. А це означає, що за пачку цигарок тепер доведеться віддати на кілька гривень більше.

Упродовж наступних трьох років вартість акцизу планують збільшити на 320%. У Верховній Раді стверджують, що дякуючи такому процесу кількість любителів подимити тютюном стане менше.


В Україні вже кілька років поспіль регулярно підвищують акциз на тютюнові вироби. Причина - наша країна намагається активніше боротися з любителями цигарок, а також взяла на себе певні зобов’язання за програмою ВОЗ, яка передбачає підвищення цін на тютюнові вироби в усьому світі. Адже саме цигарки викликають багато небезпечних захворювань. Серед таких і рак легенів. Цигарка спричиняє шкоду не лише тому, хто палить, а й тим, хто просто знаходиться поруч і вдихає нікотин, смоляні сполуки.

Так що нинішнього року найдешевша пачка цигарок українського виробництва коштуватиме близько 50 гривень, середнього класу – 58, а мінімальна ціна преміум-класу – 67 гривень. Подорожчає також рідина для електронних сигарет.

Виробники не в захопленні від запропонованого акцизу. Щоб його не піднімати, вони готові за рахунок обороту компенсувати недоотримання податків в бюджет. Але ж в основі рішення про зміну цінової політики лежить всесвітня програма боротьби з палінням, аргументують економічні експерти.

І ще про таке. Будь-яке підвищення ціни на тютюнові або ж алкогольні вироби зазвичай призводить до збільшення обсягів тіньового ринку. Наші солонянці також поки що не готові повністю відмовитися від цієї шкідливої звички. Тривожить, що процвітає і паління цигарок серед жінок.

Тепер без лікарняного?

Щось не так робиться з лікарняними в нашій системі охорони здоров’я. Був період, коли в Солонянській лікарні взагалі не було цих бланків. Пояснювали, що просто не встигли їх закупити. Але ж подібна картина спостерігалася і в інших, в тому числі й обласних медичних закладах.


І ось новий сюрприз. 30 червня набуде чинності закон, який передбачає взагалі відміну оплати лікарняних українцям. Точніше сказати, за період перебігу самої хвороби. Деякі народні депутати внесли правку в пункті про реабілітацію у сфері охорони здоров’я, а інші, не замислюючись про її зміст, проголосували за ці зміни.

В результаті, профільний комітет врахував правку, а Верховна Рада успішно схвалила закон в цілому. Згідно змін до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування», посібник з тимчасової непрацездатності, тобто лікарняний, надаватиметься тільки на період «реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві». І плати за період самої хвороби закон більше не передбачає.

Що цікаво, свою помилку народні депутати виявили лише через… три місяці після голосування.

Про що думають обранці народу, коли у сесійній залі натискують на кнопки? Вони хоч читають тексти законопроєктів, цікавлять їх змістом? І чи встигнуть до 30 червня виправити власну халатність, недбалість?


11 переглядів0 коментарів