• Olena Reynat

тварин поставити на облік

Закон України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» №1445-VI від 04.06.2010 розповсюджується як на юридичних, так і фізичних осіб, включаючи власників тварин, які утримують та/або розводять їх для власного споживання. Крім необхідності ідентифікації тварин, вищевказаний закон зобов’язує власників тварин вести їх облік, володіти інформацією про переміщення, забій, утилізацію та падіж.

Ідентифікація тварин — це процес присвоєння їй унікального ідентифікаційного номера з використанням електронних та змішаних засобів (в залежності від виду тварини). Ідентифікації підлягають велика та дрібна рогата худоба, свині, коні, вівці, кози. Це сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби. А ще дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону, профілактику здоров’я худоби. І, як наслідок, здоров’я людей, а також їх забезпечення високоякісними і безпечними м’ясо-молочними продуктами та достовірною інформацією про умови їх виробництва.


Згідно Закону «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, власники тварин, повинні розводити лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин. Для того щоб провести ідентифікацію і зареєструвати тварину, необхідно звернутися до державної лікарні ветеринарної медицини. Послуга ідентифікації платна, її розмір залежить від виду тварини, що ідентифікується.

Власники тварин, які не звернулися до відповідних установ ветеринарної медицини з метою ідентифікації і реєстрації тварин. підпадають під дію статті 107-2, Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб-підприємців, уповноважених осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне ж порушення упродовж року тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб-підприємців, уповноважених осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Солонянське управління ДУ Держпродспоживслужби

в Дніпропетровській області

22 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі