• Olena Reynat

Тепер нові правила

В Україні близько 3 мільйонів домогосподарств отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. З 1 травня порядок начислення компенсації змінився, і через це деякі громадяни не матимуть можливості отримувати таку допомогу від держави. Про що йде мова?

Тепер призначати житлові субсидії будуть після подання нових заяв від громадян. Крім того, потрібно подати декларацію про доходи і видатки, договір найму чи оренди житла (при наявності), копію договору про реструктуризацію заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг, якщо така є.


Нові документи вже приймали і прийматимуть упродовж травня-вересня 2021 року управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій. Для солонянців це Дніпровська РДА і його підрозділи, які залишилися на території колишнього Солонянського району. Заяву можна подати особисто, надіслати поштою чи подати онлайн через сайт Міністерства соціальної політики або через Єдиний портал електронних послуг.

В декларації тепер потрібно вказувати:

площу житла;

відомості про осіб, які проживають в квартирі чи будинку;

дохід кожного, хто там проживає;

наявність автомашин, від дати випуску яких пройшло менше 5 років;

витрати за останній рік, якщо перевищують 50 тисяч гривень;

інформація про придбання безготівкової чи готівкової іноземної валюти, банківських металів на суму понад 50 тисяч гривень;