• Olena Reynat

Тиха вода береги рве

Цивілізація неухильно йде вперед, а природні блага, завдяки технічному прогресові, доступні кожному. Водогони помережили територію міст і сіл, доставляючи життєдайну рідину у кожний будинок чи подвір’я. Варто відкрити кран, і з нього поллється належно очищена й підготовлена до вживання питна вода. Які гарні умови, бо на дворі ХХІ сторіччя з усіма «технічними прогресами», але для мешканців с.Широке такі слова звучать як знущання, бо вода для широчан стає скоріше розкішшю, аніж буденністю. Раніше на території села були колодязі з питною водою, смачною, чистою, як сльоза. Та в умовах глобальних і регіональних змін клімату та сілгоспдіяльності вода стала гіркою, мов полин. Тож до 2016 року в окремих частинах села люди використовували привезену воду. Технічна вода постачалася стареньким водогоном зі скважини та колодязів по вулицях Широкого. Але у 2016 році у село прийшла дніпрова вода, та рано зраділи люди, бо разом з водичкою прийшли проблеми, які добряче псують нерви людям. Часто вода біжить з кранів забруднена через іржаві труби від Військового (де здійснюється водозабір) до Солоного особливо в період квітнення Дніпра влітку, тече смердюча рідина, якою люди навіть бояться мити руки. Пити чи готувати на ній їжу – просто не можливо. Звичайно, це проблема усієї Солонянщини. Не справляються очисні системи – виправдовуються у місцевому водоканалі, а на модернізацію немає грошей. Для вирішення квестії у 2020 році депутати Солонянської селищної ради передали мережі водопостачання району у спільну власність територіальних громад області, простіше кажучи, «умили руки» (обласній раді.)


Якість води - не єдина претензія широчан до відповідних структур щодо подачі води, тобто наявності її в принципі у селі. Як правило, після того, як стається аварійне чи планове відключення води, вона тиждень (!) потрапляє до широчан.

Так було і останнього разу, коли 25 червня, після ліквідації аварії, вода з’явилася в Солоному, але в Широкому - лише за 8 днів, тобто 2 липня. До речі, остання історія з водою в Широкому - не вперше: у вересні минулого року та лютому цього року вода теж не могла довго потрапити до селян. І вже вкотре Солонянщина стала «героєм» ТБ та ЗМІ. Були числені звернення до Урядової «гарячої лінії» та «гарячої лінії ОДА, письмові звернення до всіх партійних фракцій Солонянської селищної ради з проханням ініціювати на найближчій сесії розгляд питання роботи КП «Солонянське ЖКУ» ДОР щодо вирішення системних проблем із водопостачання села Широке. Люди діяли, як могли, бо розуміли, що сидячи, склавши руки, нічого не змінимо, а «тиха вода береги рве!»

Але працівники обласного комунального підприємства «Солонянське ЖКУ», певно, не розуміють чому це відбувається, що лякає бо наступного разу вода в Широке буде йти тиждень та більше, вже після того, як з’явиться в Солоному. Знову прати, купатися та поїти скотину буде нічим.

Ці червневі події припали на державне свято - День Конституції - цинічне привітання від ЖКУ. А ще в ті дні стояла пекельна спека, і замість бригади під контролем керівників для подолання аварійної ситуації, усі вихідні лазив по колодязях, спускаючи повітря, лише один його працівник, разом із заступником селищного голови Оберемком В.В. і добровольцями з жителів села Широкого та Сергіївки. Такий собі Широчанський квест «знайди воду!»

То ж, назріли питання до ЖКГ Дніпропетровської обласної ради:

1. Коли нормалізуєте подачу води у с.Широке?

2. Навіщо потрібне ціле комунальне підприємство?

3. Вас не хвилює, що мешканці села за крок до спалаху епідемії та інфекційних захворювань? (Значна кількість хвороб людини пов’язана з незадовільною якістю питної води і порушенням санітарно-гігієнічних норм водопостачання, або її відсутністю).

4. Чи не розглядаєте тему виявлення занепокоєння у населення у вигляді селянського бунту, з перекриттям траси та присутністю ЗМІ?

Хоча мешканці Широкого налаштовані рішуче, все ж сподіваються на те, що ситуація зміниться на краще і найважливіший природний ресурс нашої планети - вода - буде доступний у кожній селянській оселі.

Оксана Тиха, с.Широке

67 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі