• Olena Reynat

Тиха вода береги рве

Цивілізація неухильно йде вперед, а природні блага, завдяки технічному прогресові, доступні кожному. Водогони помережили територію міст і сіл, доставляючи життєдайну рідину у кожний будинок чи подвір’я. Варто відкрити кран, і з нього поллється належно очищена й підготовлена до вживання питна вода. Які гарні умови, бо на дворі ХХІ сторіччя з усіма «технічними прогресами», але для мешканців с.Широке такі слова звучать як знущання, бо вода для широчан стає скоріше розкішшю, аніж буденністю. Раніше на території села були колодязі з питною водою, смачною, чистою, як сльоза. Та в умовах глобальних і регіональних змін клімату та сілгоспдіяльності вода стала гіркою, мов полин. Тож до 2016 року в окремих частинах села люди використовували привезену воду. Технічна вода постачалася стареньким водогоном зі скважини та колодязів по вулицях Широкого. Але у 2016 році у село прийшла дніпрова вода, та рано зраділи люди, бо разом з водичкою прийшли проблеми, які добряче псують нерви людям. Часто вода біжить з кранів забруднена через іржаві труби від Військового (де здійснюється водозабір) до Солоного особливо в період квітнення Дніпра влітку, тече смердюча рідина, якою люди навіть бояться мити руки. Пити чи готувати на ній їжу – просто не можливо. Звичайно, це проблема усієї Солонянщини. Не справляються очисні системи – виправдовуються у місцевому водоканалі, а на модернізацію немає грошей. Для вирішення квестії у 2020 році депутати Солонянської селищної ради передали мережі водопостачання району у спільну власність територіальних громад області, простіше кажучи, «умили руки» (обласній раді.)


Якість води - не єдина претензія широчан до відповідних структур щодо подачі води, тобто наявності її в принципі у селі. Як правило, після того, як стається аварійне чи планове відключення води, вона тиждень (!) потрапляє до широчан.

Так було і останнього разу, коли 25 червня, після ліквідації аварії, вода з’явилася в Солоному, але в Широкому - лише за 8 днів, тобто 2 липня. До речі, остання історія з водою в Широкому - не вперше: у вересні минулого року та лютому цього року вода теж не могла довго потрапити до селян. І вже вкотре Солонянщина стала «героєм» ТБ та ЗМІ. Були числені звернення до Урядової «гарячої лінії» та «гарячої лінії ОДА, письмові звернення до всіх партійних фракцій Солонянської селищної ради з проханням ініціювати на найближчій сесії розгляд питання роботи КП «Солонянське ЖКУ» ДОР щодо вирішення