Трудовий неспокій наших хліборобів

З головним агрономом сільськогосподарського товариства «Вікторія» пригадали достатньо цікаву минулорічну історію. У самий розпал жнивних робіт тривожно закурілися димки за віддаленою лісосмугою.

- Мабуть сусіди знову стерню підпалили, - озвучив вголос припущення Микола Іванович Хом’як.


І негайно вирушив автомашиною у бік пожежі. Бо вона могла мати дуже негативні наслідки. Поруч дозрівало поле з елітною пшеницею. А це ж майбутній посівний матеріал для господарства.

Дійсно, за лісосмугою потріскували пожнивні рештки, у такий простий і водночас небезпечний спосіб котрийсь фермер зачищав своє поле. Вирішив агроном зачекати в машині, поки підпал на чужій території вщухне. Але тут несподівано під’їздять правоохоронці, ледве не за руки хапають. Мовляв, нарешті упіймали підпалювача! Зараз буде протокол складено і винного притягнуто до криміналу.

- Хлопці, а чиї ви хоч будете? – цікавиться М.І.Хом’як.

- Солонянська поліція, - відповідають.


- А підпалив хтось стерню на території Запорізького району Запорізької області. Якщо зможете – допоможіть і нам з тими паліями розібратися…

Історія ніби знову повернула до колишніх гарячих буднів жнив, коли вирішувалася доля врожаю. Ось про це і архівне фото розповідає – коротка нарада біля зернозбирального комбайна. Здається, що подія відбувалася ніби вчора. А насправді промайнув вже цілий природний цикл не лише життя, а й розвитку рослин. І прийшов час місцевим хліборобам знову займатися питаннями вже нового врожаю.

Восени у СТОВ «Вікторія» було посіяно 1530 гектарів озимої пшениці, 483 – ріпаку, 279 – озимого ячменю. Посіви вийшли із зими у доброму стані. Їх вчасно, у повному обсязі, підживили. Так, на розкидачах добрив успішно працювали Гурковський Віталій, Дорофєєв Сергій, Загоровець Володимир. А ось п’ять агрегатів проводили живлення рослин локально – Гладир Василь, Дорофєєв Сергій, Якимащенко Віктор, Полковніков Іван, Супряга Володимир. Останній відзначився і на боронуванні. Гусеничним трактором Т-150 закрив вологу на площі 400 гектарів. Це найкращий результат у господарстві.

Досить напруженим виглядає і наступний робочий план. Механізаторам необхідно посіяти 1250 гектарів соняшнику, 250 – зернової кукурудзи, 40 гектарів гречки. Правда, дощова погода, недостатній температурний стан ґрунту гальмують ці роботи. Але спеціалісти товариства, механізатори налаштовані оптимістично. На сівбі працює агрегат Абросімова Олександра – 16-рядковий Massey Ferguson, а також Загоровця Володимира. Поруч John Deere Гладиря Василя.

Директор товариства «Вікторія» Сергій Булкін вважає погодні умови нинішньої весни непростими. Доводиться багато уваги приділяти не лише бур’янам, а й шкідникам рослин. Наприклад, посіви ріпаку через це вже двічі хімічно обробили. Але саме такий підхід дасть надію на майбутній врожай. Створити запас вологи допоможуть весняні дощі. А це теж суттєве підспір’я для врожаю.


Напружений трудовий ритм передтравневих днів відчувається і в інших сільськогосподарських товариствах, фермерських господарствах Солонянщини - СТОВ «Колос», ТОВ «Гайдамацьке», СТОВ «Прогрес», ТОВ «Агрополімердеталь», ПАФ «Січ», СФГ «Сонячне», СФГ «Дмитрій-ПДА», СФГ «Індафі».

Як і завжди, кооперуються під час проведення відповідальних робіт у степу працівники фермерських господарства «Флора», «Калина», «Каріна», «Діана», «Мрія-Р», «Лідер-П», землі яких знаходяться в с.Тихе. Досвідчений ватажок хліборобів Микола Григорович Матвієнко вважає, що так набагато ефективніше, швидше і в оптимальні строки можна провести відповідальні роботи весняного комплексу.

Дуже шкода, що паралельно з укрупненням районів на Солонянщині ліквідовано відділ статистики, агропромисловий підрозділ. Сьогодні з’ясувати оперативну інформацію щодо роботи сільгоспвиробників, зробити її порівняльний аналіз виглядає дуже складно.


Микола ТКАЧУК, відповідальний редактор,

член НСЖУ

6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі