• Olena Reynat

Увесь світ говорить про мир

А 86% росіян підтримує свою військову агресію. Чому?


Група незалежних російських соціологів з інтервалом у півтора тижні, від кінця лютого до середини березня, провели опитування і з’ясували: майже три чверті росіян (71%) підтримують війну проти України. У зв’язку з цим вони відчувають ще й такі позитивні емоції, як гордість, радість, повагу, довіру та надію. А 86,6% не проти вторгнення РФ і до інших країн Європи. Результати опитування просто шокують!

Звичайно, до підсумків вивчення громадської думки слід ставитися обережно, як-то кажуть, уважно фільтрувати їх. Знаємо, що опитування нерідко замовляються, аби підняти той чи інший політичний рейтинг, імідж. У нашому ж випадку його проводив так званий Всеросійський центр вивчення громадської думки. І все ж, цікаво.

Так от, згідно з прокремлівським опитуванням, 71% росіян підтримують війну, хоча в Росії її продовжують називати спецоперацією і навіть ввели кримінальне покарання за інакшу думку. Кожен п’ятий швидше не підтримує (21%), 8% - важко відповісти.

Крім того, 70% респондентів думають, що нібито «спецоперація» росіян в Україні «проходить успішно», 14% вважають, що неуспішно і 16% не змогли відповісти.

Також у росіян запитали, з якою метою президент РФ Володимир Путін розв’язав війну з незалежною державою. За словами 46% громадян РФ, це для «захисту Росії, щоб не дати розмістити військові бази НАТО на території України». 19% росіян вважають, що війна потрібна, щоб змінити політичний курс України, 18% відповіли, що її мета – захистити російськомовне населення «ДНР» та «ЛНР». І лише 5% вважають, що метою війни є окупація України та приєднання її до Росії. Крім того, 84% заявили, що довіряють російській армії.


Водночас, 55% українців вважають, що у війні проти України винна влада Росії, ще 38% - звинувачують владу та народ РФ.

Інші дані опитування, проведеного вже Savanta ComRes на замовлення CNN. Його учасникам поставили запитання про правильність використання Росією військової сили у трьох випадках:

щоб запобігти вступу України до НАТО;

щоб «возз’єднати Росію й Україну»;

якщо Росія відчує загрозу з боку іноземної активності у колишніх радянських країнах.

На питання про використання військової сили Росії проти України для запобігання вступу в НАТО 50% росіян відповіли, що вважають цю дію РФ правильною, 25% - неправильною і 25% - не змогли відповісти.

Війну за «возз’єднання Росії й України» підтримують 36% росіян, 43% не підтримують, решта не змогла відповісти.

Військові дії у випадку, якщо Росія відчує загрозу з боку іноземної активності в колишніх радянських країнах, підтримують 50% громадян РФ, 23% не підтримують, решта – не змогли відповісти.

Серед опитаних на замовлення CNN українців, підтримали війну Росії проти України: по 13% - щоб не дати вступити до НАТО та щоб «возз’єднати», а також 10% - якщо Кремль відчує загрозу.

Соціологами української дослідницької компанії «Active Group» для пошуку відповіді було проведено телефонне (за допомогою месенджера Viber) опитування за формалізованою методологією. При складанні питань використовувалися формулювання, обов’язкові для російського середовища. Так, замість слів «вторгнення» чи «війна» в опитуванні використовувалося слово «спецоперація», українських силовиків довелося називати «нацистами» тощо. Звичайно, замість «в Україні» говорилося «на Україні».

Так от, 86,6% росіян допускають та підтримують потенціальний напад на територію країн Європейського Союзу, серед яких Польща, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Словаччина та інші. 46% респондентів абсолютно впевнені в тому, що уряд Росії має атакувати ЄС, а 40,6% вважають допустимим розширення військових дій.

Трійка країн, які згідно з соціологічним опитуванням стануть наступними жертвами нападу Росії – це Польща (75,5% опитаних), країни Балтії, серед яких Естонія, Литва, Латвія (41%), а також Болгарія, Чехія. Словаччина та Угорщина (39,6%). Під час опитування респонденти мали змогу обирати кілька країн.

Варто зазначити, що про негативне ставлення до збройного вторгнення до інших країни сказали лише 13,4% жителів РФ.

Майже 75% респондентів тією чи іншою мірою допускають застосування ядерної зброї урядом своєї країни. Серед опитаних 40,3% вважають допустимою ядерну атаку, а 34,3% тією чи іншою мірою підтримують таке можливе рішення влади РФ. Категорично негативне ставлення до використання ядерної зброї лише у 25,5% росіян.

«Спільне враження інтерв’юерів від опитування – росіяни, які погоджуються спілкуватися, агресивно налаштовані стосовно не лише до України, а і Євросоюзу та НАТО. Респонденти або відмовляються від спілкування, дізнавшись тему інтерв’ю, або декларують готовність підтримувати та схвалювати подальші вторгнення РФ до інших країн», - розповів засновник дослідницької компанії «Active Group» Андрій Єременко.

Ось такі, досить несподівані, результати опитувань і непередбачувані відповіді респондентів.

Коментувати їх не будемо, хай це зроблять самі читачі газети «ВПЕРЕД». І все ж кілька слів сказати варто. Представники верхівки влади в РФ неодноразова заявляли тезу про спільність двох народів – українського і російського. Мовляв, обидва мають глибокі слов’янські корені. Через це і жити потрібно в мирі. Тільки хто ж порушує «братерство»? Анексія росіянами Криму, захоплення частини Донбасу. І ось тепер вже кровопролитна війна в самій Україні. Так брати не поступають.

В Росії усі важливі рішення приймає одна людина. Чи було б це можливим без підтримки самого населення військової агресії, як показало опитування? Запитання виглядає риторичним.

На фото бачимо масштабну акцію мешканців Мелітополя, які живим щитом закрили дорогу до рідного міста перед агресором.

- Ви чого сюди прийшли, що хотіли? – запитує народ у військових на броні БТР.

- Вас звільняти! – пояснюють.

- Від кого це, від нас самих? – дивуються люди. – Їдьте собі додому, вирішуйте власні проблеми. А ми тут самі упораємося.

Нічого так і не зрозуміли небажані «гості»…


21 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі