У Солоному відкрили будинок для 10 дітей-сиріт

Сучасну домівку для дітей-сиріт звели «з нуля» державним та обласним коштом. Громада закупила меблі та обладнання. Затишна оселя вже наповнилася дитячим гомоном. Для 5 хлопчиків та 5 дівчат – світлі спальні, кухня, вітальня. У кожного – власне «робоче місце» для занять. А ще – дбайливі вихователі, які опікуватимуться їхнім розвитком. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Малий груповий будинок – новий стандарт у вихованні дітей-сиріт. Він прийшов на зміну інтернатам, які давно застаріли, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Наша команда починала будівництво у Солоному майже два роки тому. І ось – маємо сучасну затишну оселю. Це справжній подарунок для маленьких мешканців громади. Обстановка максимально наближена до домашньої. Стильний інтер’єр, яскраві меблі. Всюди – багато світла і простору».

Домівку для сиріт звели у середмісті Солоного, неподалік від опорної школи. Одноповерхову стильну будівлю видно вже здалеку. Заходиш у хвіртку – і потрапляєш на охайне подвір’я. Там – вимощені плиткою доріжки, газон, яскравий дитячий майданчик із гойдалками. Поруч – невеличка споруда. Це котельня і склади для продуктів.

Всередині домівки багато простору. Стильна кухня у яскраво-жовтих та зелених кольорах, що переходить у їдальню і далі – вітальню. В іншому крилі – п’ять світлих спалень та кімната вихователя.

«Дітки сповнені вражень. У кожного – власний куточок. Є де робити уроки, грати. Маємо і п’ять ноутбуків – по одному на двох вихованців. Плануємо організовувати екскурсії, походи. Діти відвідуватимуть гуртки та спортивні секції. Привчатимемо їх і до дорослого життя. Вони власноруч прибиратимуть оселю. Кухар навчатиме готувати їжу. А ще – проводитиме майстер-класи з випічки пирогів та ліплення вареників», – розповіла директорка закладу Ольга Полторацька.

У будиночку оселилися 10 хлопчиків та дівчаток від 5 до 16 років. Всі вони – із сіл Солонянщини. Дев’ятирічна Даша – разом зі старшим братиком-погодкою Тимофієм.

«Дуже сподобалася кухня, і моя кімната гарна. Я мріяла про такий затишок», – поділилася Д

аша Півень.

Окрім ноутбуків, у вихованців – кухонне обладнання та побутова техніка. Мультиварка, мікрохвильовка, праски, холодильники та морозильні камери, електрочайник, пральні машини, телевізор.

Нині на Дніпропетровщині готують до відкриття ще три малі групові будинки: у Петриківці, Покрові, Раївці. На завершальному етапі – будівництво таких закладів у Кам’янському та Богданівці. Всі вони – за єдиним типовим проєктом.

За інформацією Дніпро ОДА

49 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі