Хай квітує «Червона калина»

Моряки кажуть: як корабель назвеш, так він і вирушить у подорож. Безумовно, Василь Олексійович Веремєєв обізнаний з подібними тонкощами, нюансами судноплавства. Ось чому, коли реєстрував своє фермерське господарство, був переконаний, що воно має носити бодай частку назви рідної Калинівки. Так і з’явилася у державному реєстрі «Червона калина».

Починав господарювати, як-то кажуть, з потугами, бо на кредит або чиюсь поміч розрахунку не було. В одному місці трактора старенького купив, в іншому – плуг, борони, культиватор. Потихеньку відреставрував, поновив реманент. А нинішнього року взагалі подія неординарна сталася: у господарстві з’явився імпортний зернозбиральний комбайн «Case». Техніка, звичайно, не нова. Але спокусила реклама: комбайн навіть вбити неможливо, простий в обслуговуванні і ремонті, як велосипед…

Керівник фермерського господарства довго вагався, перш ніж прийняти рішення. Зважував, як-то кажуть, усі «за» і «проти». Фінансів не вистачає, вони йдуть на придбання паливно-мастильних матеріалів, посівного матеріалу, мінеральних добрив, запчастин. Але ж так важливо мати незалежність і самостійність під час збиральних робіт в степу. Бо раніше комбайн для збирання сільгоспкультур доводилося наймати у інших. Тепер цю проблему вирішено.

Фермерство стало для Веремєєвих справді сімейною справою. Спочатку до нього підтягнулася дружина Наталія Петрівна. Здала на водійські права, згодом отримала і посвідчення тракториста-машиніста. Могла успішно підмінити чоловіка на культивації або під час закриття вологи в степу. А потім стала виконувати і більш відповідальну роботу.

Син Михайло також розділяє турботи батьків. Його уподобання – архітектура в будівельній академії. Але залюбки сідає за кермо автомобіля чи трактора. І ось тепер це буде ще й зернозбиральний комбайн. Окрім будівельної спеціальності студент набуває й інші знання. Заочно поступив на навчання до аграрного університету. Після закінчення стане справжнім технологом поля.

Окрім фермерської землі «Червона калина» обробляє ще й земельні паї односельчан. Своєчасно розраховується за оренду з ними. Веремєєв має високий авторитет серед людей. До його слів, думок завжди прислуховуються. Бо живе не в окремо визначеному просторі, а поруч з іншими.

Коли на Сході країни загриміла канонада бойових дій, в Калинівці утворилася волонтерська група з підтримки знекровленої української армії. Серед активістів – Кривко Андрій, Агліулін Руслан, Шмалько Володимир, Бажан Юрій. Сину останнього рідні подарувала на день народження гроші у конверті. А той взяв та й пожертвував для армії 200 гривень. Ось така патріотична молодь живе на селі!

Усього волонтери зібрали більше 6 тонн продуктів харчування, які відправили на передову АТО бійцям 25-ї та 93-ї бригад. Була і фінансова підтримка.

А потім до села прийшла невтішна звістка: біля Донецького аеропорту тяжко поранено земляка Антона Конфєткіна. Той виконував бойове завдання у складі 25-ї повітряно-десантної бригади. Довгий час медики боролися не лише за здоров’я, а й життя молодого хлопця. І перемогли! Не стояв осторонь цієї важливої справи і Василь Олексійович Веремєєв разом із земляками. Він радо зустрів повернення десантника.

Сьогодні керівник фермерського господарства «Червона калина» В.В.Веремєєв дуже хоче, аби влада нарешті визначила для себе загальнодержавну ідею. Це допомогло б здолати немало труднощів на шляху її розвитку.

Микола СТЕПАНО́ВИЧ, журналіст

53 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі