Хокейні забави села

Жодного разу в своєму житті Катерина Красюк не ставала на ковзани. Не її справа. А ось уподобання чоловіка Андрія розділяє повністю. Бо кожний повинен мати якесь улюблене заняття, хобі – мисливство, рибалка тощо. А чому б не хокей? Бачила, як у близької людини ніби крила виростають за плечима, коли несеться з ключкою по дзеркальній поверхні замерзлого ставка. І так кожної зими, що не завжди балує селян морозами.


Катерину Миколаївну на той час було обрано Василівським сільським головою. Разом з іншими невідкладними питаннями важливу увагу приділила і розвитку фізичної культури та спорту серед жителів громади. А ще пам’яті про історичні події. Однією з таких стала війна в Афганістані, загибель там їхнього земляка Олександра Увлаховича. Через це і з’явилася ідея проведення хокейного турніру на його честь.

Вже перші проведені змагання мали шалений успіх. А.Красюк запросив на льодовий майданчик села своїх однодумців з Солоного, Тритузного, інших населених пунктів Солонянщини. Молодь почала закупляти справжню хокейну амуніцію, яка коштує дуже і дуже недешево, проводити регулярні тренування.


Були надто теплі зими, коли не замерзала поверхня ставків. І тоді солонянські хокеїсти проторували свій шлях до Дніпра. Два роки поспіль місцем проведення турніру пам’яті О.Увлаховича стала льодова арена Палацу спорту, що на житловому масиві «Червоний камінь». Не стала на перешкоді а ні віддаленість спортивного об’єкту, ні висока вартість його оренди.

Але ж свою майстерність володіння шайбою, вправність їзди на ковзанах хочеться показати перед земляками, які тебе добре знають. Нинішнього року така нагода трапилася. Тепер вже за участі новопризначеного старости села О.О.Берестецької змагання пройшли на центральному ставку с.Василівка. Сама Ольга Олексіївна, як тільки побачила гарячі хокейні баталії, одразу ж «захворіла» цим видом спорту. «Тепер мені хокей вночі сниться, ніби сама на ковзанах стою», - розповідає сільський староста.

І ось гарної погожої днини заблимав на сонці лід під наточеними лезами ковзанів. Свисток арбітра дав початок матчу між господарями та командою селища Солоне. Гості виступали в такому складі: Шевчук Василь, Нікітін Микола, Живцов Сергій, Бондаренко Артем, Павленко Олександр, Петльований Анатолій, Хирса Іван, Устіч Євгеній, Первишко Юрій. І вони з перших хвилин почали нарощувати свій тиск на ворота суперників.


Але василівчани були готові до подібного перебігу подій. За команду на лід цього дня вийшли Красюк Андрій, Рендигевич Василь, Ряполов Антон, Чекулаєв Олег, Хирса Ілля, Суздалєв Юрій, Хирса Володимир, Батюк Владислав, Антоненко Віталій. І це був двобій рівних суперників.

Глядачі побачили немало цікавих моментів - стрімкі проходи форвардів, вмілі дії воротарів, силову боротьбу біля умовних бортів хокейного майданчику. Практично всі учасники мали сучасну екіпіровку, яку використовують канадські майстри хокею у свої матчах НХЛ. Так що все виглядало дуже і дуже серйозно.

У особливому захопленні від побаченого був генеральний спонсор змагань, директор ПАТ «Новоолександрівський цегельний завод» В.С.Приймаченко. Він емоційно переживав за той чи інший епізод на льодовому майданчику, жваво спілкувався з уболівальниками, цікавився їхньою думкою, хто ж саме є сьогодні найкращим у матчі. І думки своєрідного народного журі співпали.


Забігаючи наперед скажемо, що всі учасники матчу отримали медалі відповідного ґатунку і грамоти. Переможець – кубок. А кращими стали Ряполов Антон і Хирса Іван. Вони отримали ще й солідні грошові премії. Витончену техніку продемонстрували і обидва голкіпера - Устіч Євгеній (на фото) та Хирса Ілля.

Рахунок матчу 7:4 на користь солонян. Але це був саме той момент, коли результат не відігравав особливого значення. Адже перемогла на майданчику справжня дружба.

Гарний настрій учасникам створювали організатори музичного супроводу – Кисловський Олег, Щусь Ігор, Саліженко Віктор. А ось ПП «Батюк» забезпечило учасників і гостей гарячою кавою та смачними пиріжками.

Микола СЕРГІЄНКО, спортивний оглядач

10 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі