Художниці пензельзмальовує світ


У кожній людині є сонце.

Тільки дайте йому світити.

Сократ

Талант – то крапля здібностей і море праці, це унікальний дар, даний людині Богом, це уміння робити щось з особливою майстерністю, краще від інших. Кажуть, що талант завжди родом із дитинства, і що кожна людина народжується із зернятком у руці. Тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. Кожна земля, кожен край вирощують, випестують, мають свої таланти. Без них край забуває свою минувщину, не має достойного сьогодення, втрачає своє майбутнє. Така і Солонянщина. Серед жителів нашого селища Солоне є свої таланти, якими односельчани можуть по праву пишатися. Інна Григорівна Костенко - талановита, добра, щира, життєлюбива людина, яка глибоко закохана в світ, у її Величність Природу. Ця тендітна жінка, наділена дорогоцінним талантом писати картини з особливим станом душі – ніжної, тремтливої, делікатної, яка живе у своєму особливому світі та творить у ньому шедеври, що дивують нас, вражають неземною красою, чудовим сюжетом, незвичною формою, відкривають завісу внутрішнього світу самої художниці.

Усе починається з малого. Біографію кожної визначної, талановитої людини ми вчимо з того, що дізнаємося, де вона народилася, хто розповідав казки на ніч та співав колискові, аби зрозуміти, які люди формували цю особистість… У живописному куточку Солонянщини, селі Письмичеве, народилася, росла, а потім навчалася у Солонянській школі Інна Григорівна Костенко (Титаренко - дівоче прізвище), оточена дивовижною красою довколишньої природи. Прив’язаність дівчини до своєї землі, до рідної оселі – все це залишило в її душі незабутній слід. Усе починалося з парти шкільної – перші враження від пізнання такого цікавого й непростого світу, перші захоплення й розчарування, успіхи й невдачі, усвідомлення себе як особистості і, звісно, перші кроки у дорослий незвіданий світ.

На перші 25 років життя і творчості І.Г.Костенко припадає активний період навчання. Спочатку у Дніпропетровському державному художньому училищі, потім заочно у Криворізькому державному педагогічному університеті на факультеті «Художня графіка». Працювала у Солонянській школі вчителем образотворчого мистецтва до самого виходу на заслужений відпочинок за вислугою років. Оточення Інни Григорівни - це добрі, щирі, талановиті педагоги-наставники, вчителі та викладачі, які надихали юну художницю на творчу працю та допомагали досягати омріяної мети.

Треба по-особливому розуміти й любити рідний край, природу, щоб зуміти так передати його красу, чари й принади, як це вміє Інна Григорівна. Тільки око справжнього художника зуміє вихопити з розмаїття краєвидів Солонянщини саме той клаптик ранкового сонячного проміння, росинки на оксамитових пелюстках перших весняних квітів, знайомі з дитинства стежини біля ставка, загадкове місце нашої місцевості - маєток Бергмангів.

Інна Григорівна чарівно малює натюрморти квітів. У незвичайному квітковому коловороті проглядають рогаті фіолетові сокирки, сонячний рожевий піон, горді іриси, білі кошики ромашок, привітні червоні маки, голубими дзвіночками милують око васильки. Блакитно-жовті, білі, фіолетові, червоні та голубі – це основні барви її картин. Полотно дихає білою чистотою, небесною блакиттю та сонячним теплом. Після побаченого на картині хочеться побігти в поле і по-новому придивитися до кожної квітки!

Після уроків та у вихідні діти поспішають до затишного куточку Інни Григорівни. Години творчої праці дають наснагу і задоволення. Навіть непосидючі хлопчаки, які ледь висиджують урок, тут стають вдумливими та тихими. Малюють діти різного віку. Інна Григорівна розповідає: «Мені хочеться, щоб діти відчули цю насолоду – творити на полотні такими фарбами, якими творять художники. Діти побачать і відчують результат. А картини стануть окрасою їхньої оселі». На картинах юних художників – цілий світ! Пейзажі рідного краю, улюблені тварини, натюрморти з овочів і фруктів. Головне, що Інна Григорівна вчить дітей бути спостережливими, уважними і творити красу з любов’ю.

Тож, хочеться побажати Інні Григорівні міцного здоров’я, нехай фарби будуть яскравими не тільки на твоєму полотні, а й в реальному житті! Нехай твоє оточення буде з вірних друзів і рідних людей, а кожен день багатий посмішками! Радуйся удачам і сміливо йди до своїх цілей!

Ольга АНАШКІНА, с-ще Солоне, на конкурс "ТАЛАНТИ РІДНОГО КРАЮ"35 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі