«Чорний кіт» додавав оптимізму

В одному з минулорічних номерів газети «Вперед», яку передплачую ось вже майже 50 років за час свого проживання в селі Василівка, дізнався про ювілейну дату шанованої людини Кононенко Тетяни Іванівни. Своїми добрими справами вона відома не лише в Солоному, а й жителям інших населених пунктів Солонянщини. Була постійним дописувачем газети «Вперед». Тож нехай їй здоровиться на життєвому віку!

На запропонованому фото, яке зробив свого часу газетний фотокореспондент Володимир Коваль, побачив не лише знайоме обличчя Т.І.Кононенко. Серед інших сількорів «Вперед» на ньому і василівчанка Галина Федорівна Пилипенко. Вона тримала постійний зв’язок з рідною газетою, часто писала оперативні кореспонденції. Ось чому грамота в руках – цілком заслужена відзнака за цю творчу співпрацю.

З Галиною Федорівною мені довелося разом вести передачі на нашому сільському радіо. То був час, коли місцевий колгосп «Перемога» невпинно рухався вперед. За головування Стремського Миколи Яковича було зроблено немало добрих справ. Організовано зрошення, яке почало давати високі врожаї, село перетворилося на будівельний майданчик. Серед степових просторів споруджувалося ціле містечко, житло з усіма зручностями. По селу було проведено радіолінію. І ми удвох опікувалися цією справою.


О 6-й годині ранку після останніх нових на всю Василівку, Антонівку звучала дуже популярна на той час пісня «Чорний кіт», яка неабияк піднімала настрій селян, додавала їм оптимізму. Це був наш своєрідний позивний. Потім брав до рук мікрофон голова колгоспу. Микола Якович підбивав підсумки минулого робочого дня, розповідав про плани на нинішній. Кращих трударів хвалив, іншим дорікав за невмілу роботу. Такі передачі мали великий виховний вплив.

А кожної суботи о 20:00 з Галиною Федорівною також вели не менш деталізовану розповідь про успіхи механізаторів у степу, вісті з ферм, надої і прирости худоби тваринників. Організовували виступи колгоспних спеціалістів. Наприкінці – обов’язкове поздоровлення з днем народження тієї чи іншої людини. Чи треба говорити, що все село завжди з нетерпінням очікувало наші радіопередачі.

На той час в усіх виробничих підрозділах колгоспу «Перемога» діяли агітаційні куточки, в яких збиралися люди. Очолював цю роботу секретар парткому Пікінер Петро Петрович. А допомагала йому саме Галина Федорівна Пилипенко. Рідко підсумки змагання обходилися без веселої пісні, яку організовувала завідуюча клубом Саліженко Раїса Григорівна разом зі своїми подругами Ребристою Марією, Білою Світланою, учнями місцевої школи.

Все своє трудове життя Галина Федорівна Пилипенко присвятила освіті. Вона вчителювали ще в старих приміщеннях Антонівської, Василівської шкіл. А будучи на пенсії, займала активну громадську позицію. Була агітатором, і політінформатором, брала участь у оформленні куточків на фермах і тракторній бригаді. Жила з людьми і для людей. І цим заслужила від них повагу та авторитет.

Іван ЛИСЕНКО, голова громадської

організації «Перемога», с.Василівка


8 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі