• Olena Reynat

Ще раз про доставку пенсій

Примусового переведення на картки не буде: ПАТ «Укрпошта» продовжить доставку пенсій та соціальної допомоги ветеранам

Заяви Пенсійного фонду України щодо примусового переведення виплати пенсій на банківські картки викликали значний резонанс у населення країни. Адже не всі люди похилого віку мають досвід користування такими послугами. Це по-перше. А по-друге, більшість з них проживає в сільській місцевості і не має навіть доступу до банкоматів, щоб зняти з картки готівку.

Проте Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що примусового переведення не буде. Отримання пенсій та соціальних виплат повинно бути комфортним для пенсіонерів, а отримання пенсій на картку є правом, але не зобов’язанням пенсіонера – йдеться у заяві Прем’єра.


Вона відобразилася у змінах до сумнозвісних рішень. Нова постанова №546 від 26 травня 2021 року була оприлюднена на сайті Кабінету міністрів 2 червня. Нарешті крапку в історії про примусове переведення пенсіонерів на банківське обслуговування поставлено. До 2023 року цією справою займатиметься ПАТ «Укрпошта». «Пенсіонер сам має обирати, де і в який спосіб йому зручно отримувати пенсію. Якщо в банку – то в банку. Якщо в Укрпошті – то в Укрпошті. І ніхто не має права змусити його робити вибір не на свою користь», - прокоментував нові зміни генеральний директор підприємства Ігор Смілянський.

Чому відмінили обов’язкове переведення пенсії на картки? Міністерство соціальної політики та ПФУ неодноразово говорили про необхідність переведення пенсійних та соціальних виплат у безготівкову форму. Підтримує таке рішення і Укрпошта, але за єдиної умови: перехід має відбуватися поступово і так, щоб питання отримання коштів не перекладалося на пенсіонерів. Зараз підприємство доставляє пенсії для понад 3,5 мільйонів пенсіонерів додому. Вартість її доставки ніяк не перекладається