• Olena Reynat

Ще раз про доставку пенсій

Примусового переведення на картки не буде: ПАТ «Укрпошта» продовжить доставку пенсій та соціальної допомоги ветеранам

Заяви Пенсійного фонду України щодо примусового переведення виплати пенсій на банківські картки викликали значний резонанс у населення країни. Адже не всі люди похилого віку мають досвід користування такими послугами. Це по-перше. А по-друге, більшість з них проживає в сільській місцевості і не має навіть доступу до банкоматів, щоб зняти з картки готівку.

Проте Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що примусового переведення не буде. Отримання пенсій та соціальних виплат повинно бути комфортним для пенсіонерів, а отримання пенсій на картку є правом, але не зобов’язанням пенсіонера – йдеться у заяві Прем’єра.


Вона відобразилася у змінах до сумнозвісних рішень. Нова постанова №546 від 26 травня 2021 року була оприлюднена на сайті Кабінету міністрів 2 червня. Нарешті крапку в історії про примусове переведення пенсіонерів на банківське обслуговування поставлено. До 2023 року цією справою займатиметься ПАТ «Укрпошта». «Пенсіонер сам має обирати, де і в який спосіб йому зручно отримувати пенсію. Якщо в банку – то в банку. Якщо в Укрпошті – то в Укрпошті. І ніхто не має права змусити його робити вибір не на свою користь», - прокоментував нові зміни генеральний директор підприємства Ігор Смілянський.

Чому відмінили обов’язкове переведення пенсії на картки? Міністерство соціальної політики та ПФУ неодноразово говорили про необхідність переведення пенсійних та соціальних виплат у безготівкову форму. Підтримує таке рішення і Укрпошта, але за єдиної умови: перехід має відбуватися поступово і так, щоб питання отримання коштів не перекладалося на пенсіонерів. Зараз підприємство доставляє пенсії для понад 3,5 мільйонів пенсіонерів додому. Вартість її доставки ніяк не перекладається на людей, цю послугу оплачує держава. Проте, з переведенням виплат на банківські картки, пенсіонерам самим потрібно буде подбати, де і як зняти гроші з картки. Завдання не з легких, бо з понад 27 тисяч населених пунктів в Україні банкомати є лише у 4,3% міст. При цьому велика кількість пенсіонерів зосереджена саме в сільській місцевості, де банківської інфраструктури немає взагалі. Якщо виплату пенсій перевести на картку, ці люди просто не будуть знати, де зняти гроші.

Відсутність доступу до терміналів і банкоматів стала основною причиною відтермінування переходу на банківські картки. По суті, Укрпошта єдина компанія, яка на сьогодні може забезпечити пенсіонерам в селах доступ до готівки.

Постанова №546 передбачає, що умови видачі пенсій будуть змінені в 2023 році – до того часу доставкою пенсій буде займатися Укрпошта.

Що робити пенсіонерам, які хочуть повернутися на обслуговування до Укрпошти? За кілька місяців, поки вирішувалася доля цих виплат, пенсійні фонди загітували деяких пенсіонерів відкрити банківські рахунки для отримання пенсії. Якщо отримувати гроші на картку не зручно, нова постанова дозволяє пенсіонеру повернутися на обслуговування до Укрпошти. Подати заяву до ПФУ можна особисто або відправити документи поштою.

Отож, якщо працівники Пенсійного фонду України чи управлінь соціального захисту під час консультації змушують відкривати рахунок в банку – це маніпуляція. Діє гаряча лінія Укрпошти, куди пенсіонери можуть звертатися у разі, якщо їм відмовили у переведенні отримання пенсії через Укрпошту. Залишити заявку можна за телефоном +38 (044) 354-52-73 або надіслати електронним листом на адресу pv@ukrposhta.ua.

Дніпропетровська дирекція

ПАТ «Укрпошта»

7 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі