Щоб була гордість за нашу армію


Відповідно до указу Президента України, упродовж травня-липня поточного року проводиться черговий призов на строкову військову службу. Йому підлягають придатні для цього за станом здоров’я громадяни чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права звільнення або відстрочку від строкової військової служби. Через карантин ця кампанія тепер має завершитися 31 липня 2020 року.

Які особливості нинішнього призову? Про це ведемо розмову із військовим комісаром Солонянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковником Євгенієм Солонцем.

- Найперше, про планові показники. В ході нинішньої кампанії військові частини Збройних Сил України мають поповнити 55 солонянців, – інформує Євгеній Володимирович. – Зокрема, до сухопутних військ підуть служити 17 чоловік, Національної гвардії – 26, військово-морських сил - 3, підрозділів Державної прикордонної служби – 9 чоловік.

- На кого покладається організація підготовки та проведення призову на строкову військову службу?

- Вона здійснюється районними держадміністраціями у взаємодії з військкоматами. Крім того, органи місцевого самоврядування проводять оповіщення призовників.

- Який зараз термін армійської служби?

- Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», юнаки, які не мають вищої освіти, будуть служити упродовж 18 місяців, а призовники зі ступенем спеціаліста або магістра - 12 місяців. При цьому військовослужбовців-строковиків до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучатимуть.

- Призовник отримав повістку. Які його подальші дії?

- Після оголошення указу Президента зобов’язаний прибути до призовної дільниці у визначений термін – упродовж 10 днів. Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича – батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі або близького родича дружини, засвідчені відповідним документом. Будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії. У разі неотримання повісток, юнаки, які не мають відстрочки чи права на звільнення від служби, повинні самостійно прийти у військкомат для уточнення облікових даних та проходження медогляду. Зазначимо, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.

- А такі випадки бувають?

- На жаль. Наведу приклад. Відмовився проходити строкову службу один з жителів Сурсько-Михайлівки. Справа дійшла до суду. В результаті отримав строк – півтора роки умовного покарання. Тепер судимість стане серйозною перешкодою в реалізації задуманих життєвих планів. Зараз в суді знаходяться ще дві подібних справи. Молода людина з села Павлівки очікує на вердикт правосуддя. Подібне стосується і його ровесника з Солоного. А чи не краще було б чесно, разом з іншими юнаками, відслужити армію, здобути неоціненний життєвий досвід і водночас виконати свій обов’язок перед країною? Зараз ведеться досудове розслідування за ухилення від призову на строкову військову службу ще по близько 30 юнаках з різних населених пунктів району.

- Чи дозволяє нинішня ситуація успішно реалізувати планові завдання весняного призову?

- Думаю що так. Сьогодні в Солонянському районі на обліку стоять понад 700 громадян призовного віку. Правда, значна частина їх працює в обласному центрі, інших регіонах країни і навіть за кордоном. В усякому разі саме так нас інформують батьки. І все ж знаходимо можливість сповістити юнаків, запросити їх до військкомату і пройти медичний огляд. Вже закомплектовано до конкретних військових підрозділів 10 чоловік з Солонянської селищної ради, 7 – Святовасилівської, 5 – Новопокровської, 3 – Сурсько-Михайлівської, 2 – Башмачанської, по одному чоловіку з Привільнянської, Іверської, Військової, Березнуватівської сільських рад.

- У яких випадках дається відстрочка від служби в армії?

- Це призовники, у яких є дитина до трьох років, чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину, громадяни, у яких є непрацездатні батьки (самотня мати/батько), студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій, призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї, священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі.

- А повне звільнення від служби?

- Його можуть отримати наступні особи: визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби, досягли 27-річного віку на день відправлення на строкову службу, які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах, виконали обов’язки служби у військовому резерві упродовж 1 і 2 контрактів, чоловіки, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військове звання офіцерського (начальницького) складу, засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема зі звільненням від відбування покарання, призовники, чиї близькі родичі загинули або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних. А ще повне звільнення від загальної військової повинності мають молоді люди з важкими патологіями, наприклад, відсутність кінцівки, сліпота, глухота, розумова відсталість, шизофренія тощо. У інших випадках йдеться про лікування, на підставі якого дається тимчасова відстрочка і потім проводиться повторна медкомісія.

- Думається, подібна інформація відома учасникам нинішнього весняного призову?

- Ми її постійно доводимо до відома призовників. А бажання одне: щоб наші молоді люди з гордістю йшли служити до армії і поверталися до рідної домівки з відчуттям виконаного обов’язку.


Розмову вів Микола ТКАЧУК

19 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі