Щоб була гордість за нашу армію


Відповідно до указу Президента України, упродовж травня-липня поточного року проводиться черговий призов на строкову військову службу. Йому підлягають придатні для цього за станом здоров’я громадяни чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права звільнення або відстрочку від строкової військової служби. Через карантин ця кампанія тепер має завершитися 31 липня 2020 року.

Які особливості нинішнього призову? Про це ведемо розмову із військовим комісаром Солонянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковником Євгенієм Солонцем.

- Найперше, про планові показники. В ході нинішньої кампанії військові частини Збройних Сил України мають поповнити 55 солонянців, – інформує Євгеній Володимирович. – Зокрема, до сухопутних військ підуть служити 17 чоловік, Національної гвардії – 26, військово-морських сил - 3, підрозділів Державної прикордонної служби – 9 чоловік.

- На кого покладається організація підготовки та проведення призову на строкову військову службу?

- Вона здійснюється районними держадміністраціями у взаємодії з військкоматами. Крім того, органи місцевого самоврядування проводять оповіщення призовників.

- Який зараз термін армійської служби?

- Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», юнаки, які не мають вищої освіти, будуть служити упродовж 18 місяців, а призовники зі ступенем спеціаліста або магістра - 12 місяців. При цьому військовослужбовців-строковиків до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучатимуть.