Щоб водилися косулі й кабани

Українському товариству мисливців і рибалок незабаром 100 років

Вікова історія створення та діяльності на Солонянщині товариства мисливців і рибалок покрита сивою давниною. Про окремі її рядки залишилося дуже мало відомостей. А все тому, що нашою територією ніщивним котком прокотилася Друга світова війна. Перед наступаючим ворогом було вивезено за невідомими адресами всі архівні документи. У тому числі і районної спілки. Не виключена можливість, що папери просто спалили, аби ті не дісталися загарбнику.


Багато чоловічого населення загинуло на фронтах. Відступаючий ворог палив села і плюндрував землю, начиняючи її вибухонебезпечними предметами. У степ, до лісосмуг було страшно й виходити, міни, нерозірвані снаряди валялися просто під ногами. Ночами за селом чулося завивання вовчих зграй.

Саме за таких непростих умов у далекому 1948 році житель райцентру Солоне Горб Павло Феофанович взявся за організацію мисливських колективів. А «офіс» районної організації розмістився безпосередньо у його власній старенькій хаті. Саме там і проводили, за необхідністю, свої збори мисливці.