Щоб лікарня була сучасною

Сьогоднішня ситуація ставить серйозні виклики перед медичною галуззю країни. Чи зможемо подолати загрозу на захворювання коронавірусом COVID-19, вберегти здоров’я, а інколи й життя наших людей? Подібні питання хвилюють і солонянських медиків.


З цією метою колектив КНП «Солонянська лікарня» продовжує поліпшувати інфраструктуру та умови перебування хворих в нашому закладі. Упродовж останніх 2 місяців придбали 4 кисневих концентратори на 10 літрів для лікування хворих, які потребують кисневої терапії. В першу чергу це хворі з двобічними пневмоніями, в тому числі на фоні ковідної інфекції. Вартість апаратів - понад 150 тисяч гривень. Адже тільки один концентратор коштує 37,8 тисячі гривень.


Наразі в лікарні маємо 9 кисневих концентраторів: 4 - в інфекційному відділенні, 1 - в приймальному, де діє палата інтенсивної терапії для тимчасового перебування хворих, 2 - в терапевтичному та 2 - в палаті інтенсивної терапії при цьому ж відділенні.

Крім того, придбано стаціонарний дозиметр для нового рентген-апарата на суму 129,8 тисячі гривень. Це обов’язкова вимога для отримання ліцензії на використання джерел іонізуючого випромінювання.


У терапевтичному відділенні з’явилися три нових холодильники. Два з них знаходяться в коридорі та використовуються для збереження продуктів харчування пацієнтів, один - в маніпуляційному кабінеті відділення.

Також відремонтовано цифровий флюорограф, який розташований на першому поверсі п’ятиповерхового корпуса. При його роботі тепер не потрібна флюороплівка. А це дає значну економію коштів.


Варто зауважити, що концентратори, дозиметр, холодильники, ремонт цифрового флюорографа оплачено власним коштом на загальну суму 304 256 гривень. Їх зароблено лікарнею за рахунок договорів з Національною службою здоров’я України та надання платних послуг населенню.

У жовтні минулого року 198,4 тисячі гривень виділила лікарні і Солонянська селищна рада. За ці кошти закуплено та встановлено працівниками терапевтичного відділення по 4 металопластикових дверей та вікон, облаштовано медсестринський пост. Придбано 3 комп’ютера до нового рентгенкабінету та реєстратури лікарні. А ще офісний стілець, вішалка для одягу, диван для персоналу, крісло, стіл.

Купили меблі і для інших відділень та кабінетів лікарні: 18 офісних стільців, 2 письмових столи, 3 тумби. А ще по 25 одиниць вологостійких наматрацників і матраців, напіввовняних ковдр, комплектів постільної білизни.

Наприкінці минулого року лікарня також власним коштом закупила 50 комплектів постільної білизни, стільки ж матраців, ковдр, подушок на загальну суму 98,5 тисячі гривень. Наразі інфекційне, дитяче і терапевтичне відділення повністю забезпечені цим новими інвентарем.

Найближчим часом плануємо повністю закінчити ремонт 7-го та 2-го боксів інфекційного відділення, туалет на 2-му поверсі поліклінічного відділення. Облаштувати та відкрити для пацієнтів новий травмпункт. А ще оздобити підлогу кахельною плиткою поліклініку від рентген-кабінету до травмпункту.

Розраховуємо отримати 6 функціональних ліжок з протипроменевими матрацами та кардіомонітор, закуплені за кошти фонду соціально-економічного розвитку Солонянської селищної ради, облаштувати блок з 5 ліжок у палатах інтенсивної терапії та кабінет лікаря на 3-му поверсі лікарні. Необхідно довести до кінцевого ладу і стан металопластикових вікон та дверей в терапевтичному відділені.

А головна мета - за підтримки нового депутатського корпусу Солонянської селищної ради зробити нашу лікарню сучасною, ефективною, яка надасть кваліфіковану медичну допомогу людям.

Геннадій КУЧЕРЕНКО,

директор КНП «Солонянська

багатопрофільна лікарня»

39 переглядів0 коментарів