• Olena Reynat

Щоб пам’ятали…

Добру згадку залишив по собі між людей Шмигельський Микола Степанович. Талановитий педагог, турботливий директор середньої школи, відповідальний державний службовець. Вмів знайти потаємні стежини до сердець своїх вихованців та їхніх батьків, проблеми жителів Солонянщини сприймав як свої власні. І завжди допомагав чим міг.

А справжнім уподобанням життя був футбол. Микола Степанович - основний гравець самобутньої команди «Хвиля» колгоспу «Прогрес» (с.Микільське-на-Дніпрі), яка свого часу під керівництвом тренера Олександра Леванькова зуміла здійнятися на футбольний Олімп сільського спорту Дніпропетровщини. Разом із земляками Котенко Олександром, Сіянко Андрієм та іншими хлопцями виборов один з найпочесніших призів – Кубок обласної газети «Зоря».


М.С.Шмигельський – неодноразовий чемпіон і володар різних футбольних трофеїв у складі команд «Темп», «Кооператор», «Молодіжна», член районної федерації з цього виду спорту. Залюбки вів статистику змагань, щоб не забути імен талановитих гравців. Цим і сам вписав своє ім’я до історії.

Провести турнір пам’яті – ідея брата Андрія Степановича Шмигельського, директора Криничанської школи. До неї долучилися вся рідня, яка також полюбляє футбол. Придбали красивий Кубок, іменні медалі. Допомогла провести турнір футбольна федерація на чолі з Юрієм Якименком.


Спочатку відбулися зональні змагання на стадіонах с.Рясне і с.Аполлонівка, проведено своєрідний відсів учасників. Нарешті напівфінальні матчі. Вони принесли досить несподівані результати: «Троя» (с.Тритузне) – «Дніпро» (с.Башмачка) – 7:3, «Меркурій» (с.Миропіль) – «Старт» (с-ще Новопокровка) – 8:0.


Фінал турніру пам’яті проходив спекотного дня на стадіоні села Тритузне. Досвідчений головний суддя матчу Костянтин Овчаров дає свисток про початок футбольного дійства. А воно проходило дуже напружено. Жодній команді так і не вдалося забити бодай м’яча і в основний час, і додатковий. Перейшли до своєрідної лотереї – серії 11-метрових штрафних ударів. І тут довгий час зберігалася рівновага. Пробила перша п’ятірка від кожної команди, потім інші учасники матчу. Згодом це стали робити вже запасні гравці.

Щастя цього разу посміхнулося «Трої» на радість місцевим уболівальникам. Але у такому матчі пам’яті, як і завжди, перемогла дружба. У цьому засвідчує і спільне фото на згадку.

Микола ТКАЧУК,

голова ГТО ВФСТ «Колос»

9 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі