Яка доля може спіткати Петриківську школу?Читачі районної газети добре пам’ятають минулорічну епопею з Калинівською школою, яка, до речі, триває і досі, просто поставлена «на паузу». Сесія районної ради минулого літа не підтримала пропозицію відділу освіти щодо пониження ступеня школи. Нині ж подібна історія - у Петриківці. Там школу із неповної середньої планують перетворити у початкову. Така ініціатива викликала величезний резонанс у населення району, особливо – мешканців Петриківки, чиї діти навчаються у цьому закладі освіти. Останні, звісно ж, не бажають нічого й чути про реорганізацію, вважаючи, що це призведе у майбутньому до повного занепаду села. Своє обурення батьки висловили публічно, написавши відкритого листа на ім’я голів Дніпропетровської обласної ради та адміністрації, районної ради та адміністрації, начальника відділу освіти, Олександропільського сільського голови. У своєму звернені громадяни посилаються на норми законодавства, зокрема ч.2 ст.14 Закону України «Про загальну середню освіту», який вказує, що кількість учнів у класах сільських та селищних шкіл визначається відповідно до демографічної ситуації, але не повинна бути меншою, ніж 5 осіб. Нині ж у класах Петриківської школи навчається щонайменше по 10 учнів.

За словами мешканців Петриківки, проєкт реорганізації не був винесений на громадське обговорення, що є, за їх переконанням, порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування». Наостанок батьки зазначили: «Наша школа сільського типу – одноповерхова, без великого спортзалу, але відремонтована, кабінети чисті, стіни та стеля пофарбовані, є необхідні меблі, дошки, туалет, бібліотека, майданчики (спортивний і для дозвілля)… Ми з Петриківської школи документи забирати не будемо. Наші діти будуть і далі ходити до рідної школи…»

Під цими словами підписалося 155 мешканців Петриківки. Проти реорганізації виступає і педагогічний колектив, а також Олександропільська сільська рада. Її голова Людмила Муркович досить категорична: «Ми цю школу маємо право зберегти і не реорганізовувати, бо навіть кількість учнів це дозволяє: 1 вересня двері школи відкриються для 72 школярів. Я повністю на боці громади та висловлююсь проти проведення реорганізації Петриківської школи».

Іншу позицію має виконавча влада району та відділ освіти. Його начальник Микола Дармостук пояснює, що ініціатива реорганізації Петриківської школи – не забаганка місцевої влади, а адекватна відповідь на вимоги часу, яка дозволить у першу чергу впливати на якість освіти. Відповідно до норм чинного законодавства мережа закладів освіти формується з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади. За словами посадовця, серед факторів, на які зважають при висуненні пропозиції про реорганізацію Петриківської школи, є відсутність нормальних умов навчання для дітей із особливими освітніми потребами, нефахове викладання таких предметів як «українська мова та література», «інформатика», «математика» та інші.

Усі існуючі недоліки, за твердженням відділу освіти, відсутні в Олександропільському НВК, куди дітей із Петриківки планують підвозити автобусом, наданим обласним департаментом.

Микола Дармостук пояснює, що відповідно до Статуту навчального закладу, його реорганізація відбувається лише після громадського обговорювання проєкту рішення засновника, тобто районної ради. А такого проєкту ще немає.

27 травня відбулася виїзна зустріч голови РДА та керівника відділу освіти, на якій обмінялися думками щодо реорганізації школи з мешканцями Петриківки. Колегія РДА погодила реорганізацію на своєму засіданні.

Епопея триває. І чим вона завершиться - можемо дізнатися зовсім скоро.

Ігор ІВАНОВ, головний редактор

103 перегляди0 коментарів