• Olena Reynat

Як боронити Вітчизну?

На серці глибоко запало і не зникає відчуття тривоги. Разом із зимовим повітрям ніби аж вдихається відлуння можливої війни. Хоча, якщо вдуматися, вона й не закінчувалася упродовж семи останніх років.

Нинішня канонада на сході країни – то одне. Бо вимальовуються масштабніші бойові дії на іншій її території. На подібний перебіг подій натякають войовничі сусіди. Космічна розвідка партнерів України також засвідчує накопичення бойової техніки і живої сили загарбників поблизу кордону.

- Не варто панікувати, - заспокоюють друзі. – Нас просто залякують, жартують...

Хотілося б у таке вірити. Бо коли одіозний російський політик Жириновський у телевізійному ефірі не лише закликає до початку війни, а й рекомендує, яким чином це можна зробити, стає не до жартів.

У будь-якому разі маємо захистити рідну Вітчизну від зазіхань ворога. І про це йдеться у прийнятому законі «Про основи національного спротиву». Його введено в дію з 1 січня 2022 року.


Національний спротив – комплекс заходів, які організовуються та здійснюються з метою сприяння обороні України шляхом максимально широкого залучення громадян до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави. А ще стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити збройну агресію.

До завдань руху опору належить формування їхніх осередків та набуття учасниками відповідних навичок, перешкоджання діям військ агресора, якщо ті зважаться на захоплення територій. А ще участь у проведенні спеціальних розвідувальних, інформаційно-психологічних та інших операцій. В основі таких дій знаходиться добровольче формування – воєнізований підрозділ, сформований з громадян України, які проживають у межах відповідної громади.

Коли розпочалася російська агресія на Сході, в Солоному вже робилася спроба створення батальйону територіальної оборони на постійній основі. За інформацією, до райвійськкомату було завезено необхідну кількість зброї та боєприпасів. Визначилися із командним складом цього підрозділу з числа офіцерів запасу, з’ясовувалося питання, в якому саме місці розмістити його казарми. І це викликало неоднозначну реакцію населення. Наприклад, бурхливо проходили батьківські збори в Солонянській гімназії. Учасники не підтримали ідею розміщення бійців батальйону в її стінах. Мовляв, це могло зашкодити навчальному процесу дітей. А агресія ворога цьому б не зашкодила!

Як буде тепер? Чи вистачить озброєння для формування та ефективних дій територіальної самооборони у разі необхідності? Наразі про це мало що відомо. Законом дозволено використовувати навіть власну мисливську зброю. Тільки це слабка втіха. Патронами для полювання пернатих не зупиниш підступного ворога.

Якщо необхідне озброєння, а це має бути автоматична зброя, гранатомети і міномети, відповідні боєприпаси, вже заготовлено – дуже добре. Афішувати подібні дії скоріше за все і не потрібно. І все ж бійці територіальної самооборони мають хоча б потримати зброю в руках, пригадати, як саме розбирається і складається той же самий автомат Калашникова. Варто провести і тренувальні стрільби. Все це елементи бойової підготовки для вчинення опору агресору, якщо такий знадобиться. А ще ж потрібна злагодженість дій військових, бодай теоретично.

В законі передбачено структуру військ територіальної оборони Збройних сил України, умови їхнього фінансування, правові та організаційні засади національного спротиву. Але вирішенням подібних завдань необхідно займатися зараз і негайно, а не тоді, коли ймовірний ворог нанесе першим удар. І це потрібно мати на увазі.

11 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі