• Olena Reynat

Як отримати два гектари землі?

В Україні на підконтрольній її території 32,3 мільйона гектарів землі, яка призначена для ведення сільського господарства. Це дані Держгеокадастру на 29 травня 2021 року. І хоча неприватизованих земель лишилося, за словами члена наглядової ради Української ради бізнесу, заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Михайла Соколова, не більше трьох мільйонів, за законом кожен українець має право на безкоштовні її 2 гектари від держави для ведення особистого сільського господарства.

Наскільки реально отримати зараз землю, що для цього потрібно зробити? Давайте розберемося у деталях.

Все, що потрібно зробити, аби приватизувати землю, прописано у Земельному кодексі України, зокрема у статтях 118 та 122. Розглянемо детальніше процедуру.

Найперше, потрібно визначитися з місцем розташування бажаних 2 гектарів. Шукати треба землю державну або комунальної власності на Публічній кадастровій карті України. Вона може бути у будь-якій точці країни, однак треба розуміти, що й оформлювати доведеться у місцевих органах влади.


Далі необхідно написати та подати заяву до місцевого органу влади. Визначившись із землею, починається вже паперова робота. Треба вказати цільове призначення землі (для ведення особистого селянського господарства), розмір ділянки, а також додати до заяви викопіювання (прінт-скрін) з кадастрової карти, де виділити бажаний шматок землі, а також копію паспорту та ідентифікаційного коду. Далі треба подати цю заяву до обласного управління Держгеокадастру чи до сільської ради. Якщо земля у комунальній власності, то до місцевих органів, якщо у державній – до управління Держгеокадастру. За 30 днів на вашу заяву мають відповіс