Як Промінь став «Меккою»

Після закінчення Криворізького педагогічного інституту направлення на роботу до Промінської СШ отримало молоде подружжя Леоніда Олексійовича та Світлани Яківни Білоусів. Сталася ця подія у 1991 році. Правління місцевого колгоспу «Жовтнева революція», а головував тоді Білозарчук Михайло Михайлович, виділило педагогам новий будинок. Ось як раніше зустрічали на селі педагогічні сім’ї! Чи треба говорити, що Білоуси швидко пустили міцне коріння на солонянській землі.

Леонід Олексійович крім біології та географії викладав у школі ще й фізкультуру. Від самого дитинства дружив зі спортом. Під час армійської служби познайомився з елементами бойового самбо, ці заняття продовжив і в інститутській секції. І несподівано для багатьох став тут першорозрядником, успішно виступав у змаганнях на першість міста. А ще ж було захоплення гирьовим спортом.

Своїми навичками педагог щедро ділився не лише зі школярами, а й дорослою молоддю. До пізньої ночі світилася вікнами спортивна зала десятирічки. Юнаки і дівчата грали у волейбол, баскетбол. Бажаючі накачували м’язи гантелями і гирями. А на літніх майданчиках розгорялися запеклі футбольні баталії. Одним з найулюбленіших видовищ був матч між одруженими та холостяками. Подивитися його, повболівати за своїх збиралося практично все село.

Колгоспна команда, яку очолив молодий, енергійний вчитель фізкультури, взяла участь у районній комплексній спартакіаді. І стала її переможцем! Архівні протоколи і таблиці свідчать про чемпіонство в легкій атлетиці, спортивному туризмі, легкоатлетичному кросі, гирьовому спорті, армрестлінгу, перетягуванні канату. І лише на другій позиції амбіційна команда птахорадгоспу «Молодіжний», яка у ті роки буквально рвалася до спортивних висот.

Несподівано віддалене село Промінь, яке розташоване на межі двох районів, стало своєрідною спортивною Меккою Солонянщини. І особистий приклад тут показував саме Леонід Білоус. Він стає переможцем обласних змагань з гирьового спорту, потім чемпіоном України. А це вже перепустка на чемпіонат світу.

Наступні змагання приносять нашому атлету славу 20-разового чемпіона світу. На цей п’єдестал він підні

мався у Афінах і Салоніках (Греція), Ламборджині (Італія), Гамбурзі (Німеччина), Мінську і Вітебську (Білорусія), Луховцях (Росія), тричі в місті Керч (Україна), в умовах високогір’я на Ельбрусі, що в Кабардино-Балкарії. Цьому не завадили і непрості обов’язки директора школи.

Леонід Білоус носить і ще одне високе звання – Почесного громадянина Солонянського району.

М.ТКАЧУК, голова РО ВФСТ «Колос»


18 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі