• Olena Reynat

Є що пригадати ветерану

Не дивлячись на проблеми з коронавірусом, які вимушено корегують поведінку людей, для працівників села наближається свято. І це подія у житті тих трударів-хліборобів, які займаються виробництвом сільгосппродукції.

«Хліб всьому голова», - співається у прекрасній пісні. А воно й дійсно так. У кожній сім’ї кожного дня ми споживаємо хліб, або вироби з нього. Починається він не з асфальту, а від землі, на якій трудяться звичайні прості люди села. Зерно треба посіяти, виростити і зібрати, перевезти на хлібоприймальні пункти та мукомельні підприємства. А вже потім готове борошно потрапляє до пекарні у вигляді запашної паляниці на стіл людям. Непростий шлях!


Безумовно, ці прописні істини добре відомі ветеранам нашого села, які усе життя віддали благородній хліборобській справі. Серед таких – ім’я Василя Никифоровича Костенка. Наприкінці вересня старожил Василівки відзначив своє славне 90-річчя. Його трудова біографія нерозривно пов’язана з місцевим колгоспом «Перемога». І про це ми пригадали разом, коли завітали у гості до ювіляра.

Сільський староста Берестецька Ольга Олексіївна, колишній інженер колгоспу Кириленко Анатолій Іванович знайшли гарні слова, аби привітати іменинника. Непрості випробування випали на долю Василя Никифоровича. Це і труднощі повоєнних років, виснажлива праця трактористом, коли доводилося зранку і до пізнього вечора знаходитися в полі.

І таких людей, досвідчених трактористів, комбайнерів, водіїв багато у нашому селі. Ще раз згадаємо Костенка Василя Никифоровича та Кириленка Анатолія Івановича, а разом з ними Ольшевського Івана Тимофійовича, Каверіна Петра Кузьмича, Кисельова Леоніда Миколайовича, Палійчука Олександра Леонтійовича.

На МТФ №1 успішно працювали Варварич Галина Іванівна, Ісаєва Надія Петрівна, Крива Тетяна Петрівна, Мусатова Галина Олександрівна, МТФ №2 – Білик Галина Олекс