• Olena Reynat

Є що пригадати ветерану

Не дивлячись на проблеми з коронавірусом, які вимушено корегують поведінку людей, для працівників села наближається свято. І це подія у житті тих трударів-хліборобів, які займаються виробництвом сільгосппродукції.

«Хліб всьому голова», - співається у прекрасній пісні. А воно й дійсно так. У кожній сім’ї кожного дня ми споживаємо хліб, або вироби з нього. Починається він не з асфальту, а від землі, на якій трудяться звичайні прості люди села. Зерно треба посіяти, виростити і зібрати, перевезти на хлібоприймальні пункти та мукомельні підприємства. А вже потім готове борошно потрапляє до пекарні у вигляді запашної паляниці на стіл людям. Непростий шлях!


Безумовно, ці прописні істини добре відомі ветеранам нашого села, які усе життя віддали благородній хліборобській справі. Серед таких – ім’я Василя Никифоровича Костенка. Наприкінці вересня старожил Василівки відзначив своє славне 90-річчя. Його трудова біографія нерозривно пов’язана з місцевим колгоспом «Перемога». І про це ми пригадали разом, коли завітали у гості до ювіляра.

Сільський староста Берестецька Ольга Олексіївна, колишній інженер колгоспу Кириленко Анатолій Іванович знайшли гарні слова, аби привітати іменинника. Непрості випробування випали на долю Василя Никифоровича. Це і труднощі повоєнних років, виснажлива праця трактористом, коли доводилося зранку і до пізнього вечора знаходитися в полі.

І таких людей, досвідчених трактористів, комбайнерів, водіїв багато у нашому селі. Ще раз згадаємо Костенка Василя Никифоровича та Кириленка Анатолія Івановича, а разом з ними Ольшевського Івана Тимофійовича, Каверіна Петра Кузьмича, Кисельова Леоніда Миколайовича, Палійчука Олександра Леонтійовича.

На МТФ №1 успішно працювали Варварич Галина Іванівна, Ісаєва Надія Петрівна, Крива Тетяна Петрівна, Мусатова Галина Олександрівна, МТФ №2 – Білик Галина Олександрівна, Грабовська Галина Миколаївна, Дроботюк Віра Йосипівна, Ікол Надія Гаврилівна.

В нинішній агрофірмі «ДАК» продовжує трудову славу своїх батьків молодше покоління хліборобів. Це Євдищенко Володимир Миколайович, Курілов Олег Анатолійович, Мудрак Сергій Валерійович, Количев Юрій Олексійович, Коновалов Микола Миколайович.

Осінньої пори обробляють присадибні городи пайщиків товариства Косенко Юрій та Івонін Володимир. Поспішають, аби закінчити ці роботи до свята.

Хочеться добре слово сказати на адресу директора ТОВ «ДАК» Хенкіна Вадима Володимировича, який для своїх пайщиків-ветеранів організував передплату нашої улюбленої газети «ВПЕРЕД». Думаю, що тепер цю публікацію із задоволенням прочитають мої односельчани.


17 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі