• Olena Reynat

ІНТЕРНЕТ-СУБВЕНЦІЯ ДЛЯ ГРОМАД

Коштом держсубвенції в 33 громадах розвиватимуть мережу швидкісного Інтернету. В 11 ТГ – відкриють або оновлять ЦНАпи. Про це під час публічного звіту розповів заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іван Начовний.

«33 громади області отримали інтернет-субвенцію. Їм виділили понад 15 млн грн. До кінця року швидкісним Інтернетом планують забезпечити 392 заклади в 137 населених пунктах. Зокрема, школи та лікарні, бібліотеки, ЦНАПи, органи влади», – сказав Іван Начовний.


Він додав – можливість користуватися Інтернетом отримають понад 50 тис. мешканців сільських територій Дніпропетровщини.

11 громад області отримають субвенцію на облаштування Центрів надання адмінпослуг. У Юр’ївці цим коштом планують звести «з нуля» ЦНАП. У Першотравневій громаді – завершити капремонт приміщення під майбутній Центр. Ще у 9 громадах – придбати обладнання для видачі біометричних документів, посвідчень водія, реєстрації транспорту.

Цього тижня планують відкрити оновлений ЦНАП у Верхньодніпровській громаді. Його відремонтували місцевим коштом. З оснащенням та навчанням персоналу допомогла програма «U-LEAD з Європою».

«Одна з найпопулярніших послуг у ЦНАПах – оформлення біометричних паспортів. Нині це можна зробити у 22-х офісах, – сказав Іван Начовний. – У 2021-му центри адмінпослуг видали майже 12,5 тис закордонних паспортів та ID-карток».

На Дніпропетровщині пройшли тренінги з медіаграмотності та кібербезпеки. Їх провели для держслужбовців. Слухачів навчали принципам безпеки в Інтернеті та соцмережах. Нагадали про основні правила поведінки у кіберпросторі.

6 переглядів0 коментарів