Історія, яка закарбувалась в пам’яті

З нового року адміністративна територія «Солонянський район» закінчить своє існування. Таке незрозуміле, і думається, що нерозумне, рішення прийняла влада. Тепер разом із Царичанським та Петриківським районом нас приєднають до сусіднього Дніпровського.

Сьогодні хочеться пригадати незабутні віхи історії розвитку сільського спорту Солонянщини, які закарбувалися у пам’яті.

Непрості післявоєнні роки. Відроджуються сплюндровані ворогом міста і села. І раптом на стадіоні «Металург» у Дніпропетровську такі масові змагання - обласна спартакіада сільської молоді. Відбулася вона 16 жовтня 1949 року. Учасники йдуть шеренгами у єдиній спортивній формі з номерами на майках. А у легкоатлетичних секторах вони показали високий рівень боротьби. Солонянці тут були серед кращих. У рік свого дебюту – стали «срібними» призерами спартакіади. А вже наступного року – чемпіонами!

Лише через 68 років збірній району вдалося повторити подібний успіх. Відбулося це позаторік на спартакіаді у Верхньодніпровську. Звідти привезли аж чотири спортивних кубки!

Інша сторінка історії – побудова стадіону в селі Григорівка. Після закінчення збиральних робіт у степу там зустрілися юнаки і дівчата, щоб продемонструвати швидкість, витривалість, силу м’язів. І про ці змагання широко написала одна з республіканських газет. Фото – з її сторінок.

Сміливо увірвалася у світову легку атлетику наша землячка з Тритузного Юлія Баралей. І ось вона вже переможець багатьох турнірів, згодом чемпіонка світу. У складі збірної України була на Олімпійських іграх в Лондоні.

Методично і поступово нарощував свої успіхи наш прославлений гирьовик Леонід Білоус, який став 20-разовим (!) чемпіоном світу. Одне з найвищих досягнень – першість в умовах високогір’я Ельбрусу. Тепер колеги невипадково називають його «сніговим барсом».

Усе життя віддав улюбленим шахам багаторазовий чемпіон району Лавринець Юрій Семенович. А ще він очолював шахову федерацію. Тепер цю справу успішно продовжує Кремінь Василь Іванович з с.Багате.

Лише одного разу вдалося стати чемпіонкою області з шашок вчительці Промінської НСШ Оксані Олов’яниковій. Але то була справді знакова перемога за серйозної конкуренції інших учасників. Ось і чемпіонський кубок у підтвердження.

Футбольна команда «Темп» Солонянської птахофабрики тільки що закінчила черговий матч. Відбувся він на стадіоні райцентру на початку 70-х. У спітнілих футболках Сідак Сергій, Співаченко Анатолій, Горбалюк Адам. Волощенко Василь, Лохно Григорій, Клименко Анатолій, Любченко Олександр, Жулай Володимир, Гордієнко Анатолій, Гуслистий Михайло, Сидоров Павло, Черевченко Валерій. І вони пізніше ще зіграють не один матч на славу Солонянського спорту.


Микола СЕРГІЄНКО, спортивний оглядач

26 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі