• Olena Reynat

5. СМАКУЄМО... ПАЛЬМОВУ ОЛІЮ?

Продовження. Початок у № 34 від 28 серпня ц.р.

Факт шостий, загальновідомий у сьому світі: пальмова олія – потужний канцероген. Жодна країна Євросоюзу не дозволяє ввезення пальмової олії для харчового використання!


Факт сьомий – про лінолеву кислоту. Будь-які справжні рослинні олії, багаті на цю речовину, надзвичайно корисні для людського організму. В олії соняшника, кукурудзи чи оливок вміст лінолевої кислоти сягає 70-75%. Натомість у пальмовій олії – лише 5%. Втім, на швидкість конвеєра прокатного стану на німецькому металургійному заводі це не впливає.

Факт сьомий, псевдо-позитивний: єдина справжня перевага пальмової олії - це її надзвичайно низька ціна. Ось чому металургійні заводи Європи та й України купують її сотнями цистерн. Адже злиденна Африка продає її в сотні разів дешевше, ніж дорогі синтетичні мастила.

Якщо все вищенаведене вас і досі не переконало, то надаємо факт восьмий, убивчий: за будь-якими дослідженнями будь-яких вчених останніх десятиліть результат завжди є одним і тим самим – в пальмовій олії корисних речовин немає взагалі. Ось чому навіть найпримітивніші мавпи-макаки ніколи не гризуть стовбури пальм і шкарлупу кокосових горіхів. То невже ми, українці, є гіршими за макак і різних там шимпанзе?!

Факт дев’ятий, сумний: окремі заощадливі українці продовжують старанно вишукувати на торгівельних полицях найдешевші ерзац-харчі типу «Молокосодержащий продукт «Сгущьоночка». Щоб потім на заощаджені гроші купувати собі в аптеках дорогезні ліки для печінки й нирок.

Факт десятий, оптимістичний: в Україні насправді є сумлінні виробники «молочники»! Ваше маля любить солоденьке і просить, наприклад, згущеного молока? Та на здоров’я! Треба лише уважно читати етикетки! Бо на упаковці справді якісної «згущенки» має бути вказаний простий набір відомих вам корисних і поживних речовин, на зразок: молоко коров’яче незбиране, цукор білий чи цукор молочний тощо.

Цікаві і конкретні приклади вживання шкідливих добавок, що їх застосовують у виробництві деякі безвідповідальні підприємства в гонитві за прибутками, навів і директор київського інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець. Це незалежна громадська організація, створена для проведення експертиз різноманітних товарів та послуг на території України. Інститут працює з 2003 року. Упродовж цього часу зарекомендував себе як об’єктивна незалежна структура з високим рівнем довіри з боку споживачів.

Головна мета діяльності Інституту – донесення до споживачів, у тому числі і через засоби масової інформації, про якісні показники товарів та послуг. В досвіді інституту дослідження моторних мастил, автомобільного пального, алкоголю, рослинних олій, м’яса та м’ясопродуктів, гальмівної рідини та склоомивачів тощо.

Ю.Чорнобривець виклав таку інформацію, від якої стає аж трішки моторошно. Наприклад, що пальмова олія в Україні вже звично увійшла до змісту згущеного молока, цукерок, шоколаду та шоколадної пасти, локшини швидкого приготування, чіпсів, крекерів тощо. Її додавання в ці продукти сягає інколи 95%. А між тим пальмову олію в усьому світі вживають здебільшого для змащення обладнання у металургійній промисловості. Її розчиняє лише бензин. Людський організм таку олію практично не засвоює, вона його густо шлакує і виводиться дуже повільно. Саме ці чинники і призводять до численних серцево-судинних, онкологічних, гастроентерологічних захворювань та ожиріння.

Інший приклад з досліджень фахівця. Щоб «Згущена» та сухе молоко було білішим, нечесні виробники додають до неї «харчовий» додаток, фарбник-відбілювач Е-171 – діоксид титану. «Це основний компонент фарби-білила, - підкреслив експерт. - Ви ж не будете годувати своїх дітей фарбою з господарчого магазину?» А між тим у всьому світі діоксид титану широко застосовується у виробництві лаків, фарб, паперу та пластмас. І лише в Україні, Росії та ще деяких країнах його легально додають у харчі.

«Харчова добавка» Е-171 – це кришталики без кольору, при нагріванні вони жовтіють. В промисловості цю сполуку застосовують у вигляді дрібно-перемеленого порошку. У воді він не розчиняється. Мимоволі виникає запитання: «А в людському шлунку воно що, розчиняється?»

Найбільшим експортером діоксиду титану на території колишнього СРСР є Україна та підприємство «Сумихімпром». До анексії росіянами Криму ще й «Кримський Титан».

При вдиханні порошку барвника Е-171 збільшується вірогідність ракових захворювань. Цей факт неодноразово доведено в різних незалежних одна від одної лабораторних установах, на щурах, мавпах та інших лабораторно-піддослідних тваринах.

Головним висновком експерта було таке: «Першою прикметою неякісного продукту є його низька ціна. Банка згущеного молока не може коштувати ледь дорожче за літр натурального. Уважно читайте вміст молокопродукту на етикетках. Там мають бути лише відомі вам природні складові. Чим менше буде невідомих речовин з індексом Е (з будь-якою цифрою) – тим менше ризику для здоров’я. Не труїть себе за власні гроші».

Директор Інституту споживчих експертиз зауважив, що є три типи виробника: чесні (ті, що не додають до продуктів шкідливих добавок), напівчесні (ті, що додають, і вказують про це на етикетці) і нечесні (ті, що додають шкідливі добавки, але не вказують про це). Про це треба пам’ятати. За висновком експерта, в Україні насправді є чесні виробники молокопродуктів. Ось чому варто довіряти дослідженням (тестам) незалежних організацій, що регулярно подають свої дані у засобах масової інформації.

Далі буде

5 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі