COVID-19 ЩЕ НЕ «ВІДСТУПИВ»!
З початку епідемії в Дніпропетровській області зафіксовано 62 220 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Показник захворюваності нижчий, ніж на усій території України за такий же період у 1,49 раз. У Солонянському районі в 2020 році зареєстровано 651 випадок захворювання на COVID-19. Показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 1735,72. На 17 лютого 2021 року серед мешканців Солонянського району зареєстровано 115 випадків захворювання. Це свідчить про те, що епідемія триває.

У 2020 році померло від ускладнень, викликаних COVID-19, 12 осіб, а за півтора місяці 2021 року – 3 особи. Найбільш активне поширення хвороби відбулося з вересня 2020 року та максимального рівня сягнуло у листопаді 2020 року.
Випадки захворювання на COVID-19 реєструвалися серед школярів, працівників шкіл та медичних працівників, пенсіонерів.
Лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу COVID-19 в Україні та області здійснюються методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та імуноферментного аналізу (ІФА), тепер ще експрес-тести.
Можливо збільшити кількість лабораторних досліджень на COVID-19 з метою своєчасного виявлення хворих для їх лікування, що дасть змогу попередити перехід хвороби з легкої чи середньої форми тяжкості у тяжку, запобігти летальним випадкам.
Вакцина проти COVID-19 здатна захистити від вірусу, який викликає коронавірусну хворобу.
Основним завданням є охоплення вакцинацією проти коронавірусної хвороби COVID-19 не менше 50% населення України – 20 866 390 осіб. Для зниження поширення коронавірусної хвороби та смертності від неї, ефективну вакцину мають отримати від 60 до 80% населення.
Водночас, масова кампанія з вакцинації допоможе значно знизити смертність від коронавірусної хвороби та запобігти розвитку серйозних ускладнень для здоров’я.
Вакцинація від COVID-19 буде добровільною для усіх груп населення. Її доцільно організувати та провести у спосіб, який не поставить під загрозу проведення рутинної вакцинації, відповідно до календаря профілактичних щеплень в Україні.
Перша партія вакцини проти COVID-19 очікується в Україні в лютому-березні. Нею будуть вакциновані медичні працівники стаціонарів, де проводиться лікування пацієнтів на COVID-19 та працівників екстреної медичної допомоги.
На Солонянщині вакцинація буде проводитися в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини КНП «Солонянський центр первинної медико-санітарної допомоги».
COVID-19 відрізняється від епідемій грипу чи інших звичайних інфекцій тим, що більша частина носіїв інфекції переносить її без симптомів (до 85 %), у них довгий інкубаційний (прихований) період – до двох тижнів та вкрай висока ступінь зараженості, як наприклад, у кору або вітрянки.
При появі симптомів – слабкість, підвищення температури тіла, нежить, втрата смаку та запаху, кашлю – негайно звертайтеся за медичною допомогою, зателефонувавши лікарю загальної практики сімейної медицини. Не відмовляйтеся від тестування, лікування.
На теперішній час єдине, що жителі Солонянщини можуть здійснювати – це дотримання розумних заходів безпеки:
- обов’язково носити маски в транспорті, об’єктах торгівлі, аптеках, громадських місцях;
- по можливості вимагати правильного використання масок від оточуючих (маски повинні бути чистими, закривати ніс, рот, підборіддя);
- не чіпати брудними руками обличчя (очі, ніс, рот);
- якщо є можливість, продовжувати працювати віддалено;
- уникати великого скупчення людей (транспорт або інші місця);
- після контакту з хворим на COVID-19 негайно повідомляти лікаря загальної практики сімейної медицини для спостереження за станом здоров’я, своєчасного виявлення захворювання на COVID-19, обстеження та лікування.
Будьте здорові!
В.САМОЙЛІК, завідуюча Солонянським лабораторним відділенням ВСП «Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський
обласний лабораторний центр МОЗ України»